Сезон відпочинку стартував, але людей на Світязі зовсім немає. Чи то через війну в країні, чи то через білоруські війська, які стоять зовсім поруч, – тут нині порожньо. Ось відео – центрального пляжу.

Попри сонячну погоду, на центральному пляжі Світязя зовсім не людно. Людей бракує, ятки, здебільшого, зачинені так само, як і кафе, які знаходяться на центральному пляжі. Наразі важко сказати, що пляжний сезон, або ж сезон відпочинку на Світязі вже розпочато, але усі умови для того точно є.

Окрім нашого колеги Богдана Коваля, на пляжі дійсно нікого. Часом сюди приходять переселенці, які живуть в тутешніх готелях. А ось туристи приїздять здебільшого на короткий період, аби безпосередньо покупатися в озері.

Пані Марія, яку ми зустріли, – із Сумщини. Приїхала сюди, щоб побувати на могилах батьків, каже. Людей мало, думає жінка, через війну.

Тамтешнім торговцям порожні пляжі – у збиток. Біда бізнесу і світязьким пончистам. Ще рік тому, каже пані Галина, її пончики йшли на ура. Нині ж на продаж пече значно менше.

А ось чому відпочивальників ще не так багато, залишається лише здогадуватися: чи це через те, що озеро ще не зовсім прогріте, чи через те, що Білорусь знаходиться всього лише за 12 кілометрів по прямій від центрального пляжу.

Вода у Світязі, як завжди, надзвичайно чиста, а колоритний рельєф дна так і вабить погляд. Бо ж справді, Шацькі озера – чудове місце для відпочинку. У місцевих ще є надія, що відпочивальники таки приїдуть.