7 команд, понад 100 учасників від 5 до 17 років з трьох областей України. Дитячі сльози невдач і радість перемоги. Але їх об’єднувала наполегливість і впертість до здобуття медалі. Усе це першість Луцька з карате.

Як це було – дивіться у сюжеті 12 каналу.

У спаринг із хлопцями вступають навіть дівчата. Їм лише 6, але жага до перемоги – зовсім не дитяча. Як і потенціал та сили, які вкладають у кожен рух. Секрети успіху – у кожного свої.

І хоча змагання передбачають боротьбу, найголовніше – це любов і повага у навчанні. З таким підходом можна зацікавити і навчити тримати удар кожного малюка.

“Спочатку дітям важко: вересень, жовтень, коли вони тільки приходять, дисциплінуються. А потім займатися легше, особливо – якщо тренування проводити у формі гри”, – ділиться Валентин Бродович, голова Федерації карате у Волинській області.

Змагалися діти у двох видах карате: у традиційній і спортивній версіях. На рівні із хлопчаками призові місця виборюють і дівчата. Діляться: не настільки важливий удар, як вчасна реакція на нього та ситуацію.

А ще кажуть: не лише боротися за грамоти й медалі чи перемогу у змаганнях, а вміти організуватися, захистити себе й свою силу спрямувати в корисне русло. Карате – це філософія успіху й упевненості. І саме цього змалку вчать тренери.

“Медалі – це добре, але хочеться, щоб спортсмени виросли справжніми людьми, патріотами, батьками, добрими дітьми… Шлях воїна – це перемоги й поразки, вони повинні до цього ставитися, як до свого життєвого шляху, а не ганятися за медалями, бо не зможуть вони повноцінно віддатися цій справі”, – каже Валентин Бродович.

Для самих тренерів ці змагання – серйозний етап підготовки до більш масштабних виступів, уміння проаналізувати помилки й посилити вишкіл учнів-спортсменів.