На Волині тривають навчання резервістів. У трьох локаціях області на військових полігонах вчаться усьому, що може знадобитися у бойових діях. Впродовж десяти днів бійці Волинської бригади територіальної оборони вдосконалюватимуть індивідуальні вміння, а також працюватимуть в команді.

Як вести себе під час бойових дій та стріляти влучно – у сюжеті Марії Вавринюк.

Гучні постріли з автомата на полігоні поблизу Володимира-Волинського лунають з самого ранку. Нині тут і на ще двох локаціях області тривають масштабні навчання резервістів. Усього вдосконалюють свої вміння більше тисячі людей.

Навчання відбуваються у кілька етапів. Все для того, аби резервісти навчилися працювати самостійно і в команді. А практикуватимуть усе: стрільбу, тактику, розвідку, надання першої медичної допомоги, ведення перемовин, встановлення й знешкодження мін, розтяжок і багато-багато іншого.

Серед сотень людей на полігоні – дві жінки. Юлія Кравченко – одна з них. Зовсім скоро стане резервісткою.

Щоб влучно стріляти з гранатомета – потрібно розумітися у нюансах. Наприклад, при вистрілі з автомата – куля зміщуватиметься за напрямком вітру. В РПГ – навпаки. Також має значення метод прицілювання. Основний – оптичний, він точний, але потребує часу, якого на війні зазвичай немає. Механічний – оперативніший. Його використовують у разі поламки основного. Сама зброя неважка, але разом з амуніцією додає ваги.

Також резервістів вчать, як правильно користуватися раціями і вести перемовини.  (

Військовозобов’язані – це також резерв, але другої черги. Тому тут є і досвідчені бійці, і ті, хто тримає зброю в руках вперше. Та усі запевнили:  як тільки прийде час – підуть захищати неньку.