Сьогодні о 5:45 Луцьк і сусідні села прокинувся не від повітряної тривоги, а від вибухів. У військовий аеродром влучили 3 ракети. Щоправда, системи оповіщення спрацювали вже опісля них. До слова, днями у Луцьку встановили три нові пристрої для попередження усіх про небезпеку.

Чому ж не залунали тривожні сигнали, коли на Луцьк летіла смертоносна зброя?

Системи оповіщення увімкнули через 4 хвилини після того, як чотири крилаті ракети влучили в аеродром. В обласній військовій адміністрації пояснюють: тривожний сигнал не передали військові. Чому – наразі з’ясовують.

«Чому не спрацювала система оповіщення – буде займатися військова адміністрація і військові. Попередня тривога була о 4:37 ранку, потім о 4:55 був відбій. О 5:45 вже пролунали вибухи, і о 5:49 лише увімкнули сигнал тривоги», – розповів міський голова Ігор Поліщук.

Не на жарт сполохані лучани бігли у бомбосховища під звуки вибухів і нарікали на систему оповіщення, якої і раніше на деяких вулицях й зовсім не чули. Та проблема не в застарілих сиренах. Адже днями у Луцьку встановили нові – у трьох мікрорайонах.

«Вони виробництва польської фірми діджител. Так само розміщені вони і в Литві, і по території Польщі», – каже начальник управління з питань цивільного захисту обласної військової адміністрації Олександр Блащук.

Наразі звуковий сигнал вмикають лише на половину потужності – вивчають, як працюють нові оповіщувачі. Коли ж випробування нової системи завершиться, сирени лунатимуть вдвічі гучніше. Поки ж разом із ними вмикають старі. Сигнал – точно такий самий, як і у старої системи – хвилеподібні завивання. Та якщо ж раптом ви чуєте інакший сигнал – не лякайтеся.

«Крім сирен законодавство також передбачає інші способи. Це гудки пожежних машин у місцях дислокації. Звуки патрульних машин поліції й інших екстрених служб», – пояснює Олександр Блащук.

Окрім того, інші сигнали можуть лунати із підприємств. Але поки ж у місті немає проблем зі зв’язком, усі сигнали передають по телевізору, зокрема на 12 каналі, а також по радіо чи в інтернеті. Усе це, кажуть в управлінні цивільного захисту населення, працює, щойно сигнал надходить від військових.

Чому сьогодні вранці вони його не подали – повідомимо, як тільки буде відомо.