Війна змушує людей покидати свої домівки. Найбільше українців виїхали за кордон зі сходу, Півночі та Центральної України. Саме на цих територіях велися страшні бої. З багатьох населених пунктів досі неможливо вибратися. Їдуть у пошуках безпечного місця за кордон і волиняни.

Через вторгнення Росії Україну покинули понад мільйон сімсот тисяч мирних жителів. Такі дані Організації Об’єднаних Націй. Люди, які на власні очі побачили війну, втратили на ній рідних та під обстрілами тікали з дому, спішать до будь-якого кордону.

Найбільше біженців прийняли Польща, Угорщина та Словаччина. Значна частина українців поїхали в інші країни. Утім, їдуть зі сходу, де тривають бойові дії, і заходу, де значно тихіше. Змушує це робити страх, у першу чергу, за дітей, каже лучанка Іванна Стельмащук. У сусідню Польщу поїхала зі своїм сином. Їх прихистили місцеві, потім переїхали у зйомну квартиру.

Іванна розповідає: поляки дуже лояльно ставляться до українців. При міських радах є спеціальні магазини-склади, де можна взяти необхідні продукти та речі. Українцеві із собою слід мати тільки паспорт. Розповідає, поляки бояться, що війна прийде і до них. Тому всіляко стараються допомогти, особливо жінкам з дітьми.

Лишатися у Польщі жінка не планує, але якщо війна затягнеться, то, каже, буде шукати тут роботу.

Для дітей сусіди роблять усе можливе, аби ті повернулися до звичного життя, хоч і в іншому місті.  Наприклад, Анастасія та Адам скоро підуть в українську школу. Їм уже роздали книжки.

Війна змусила покинути рідне місто і лучанку Луїзу Киримову. Зараз вона перебуває в Італії. Там же долучилася до волонтерського руху італійців, які допомагають українцям. Каже, вражена такою підтримкою. Італійці принесли стільки речей, що вантажівок, які організували, було недостатньо.

«Я вірю в Збройні сили України, я вірю в нашого президента, я вірю в Бога і дуже чекаю, коли повернуся додому», – висловилася Луїза.

Разом з тим від початку нападу росії з-за кордону повернулися майже 170 тисяч українців, повідомили у Держприкордонслужбі України. Близько 80% з них – чоловіки.