Понад 1700 переселенців щодня харчуються у соціальних їдальнях Луцька. А ті, хто поїхав додому, залишають на згадку персоналу листи-подяки та малюнки зі словами вдячності і підтримки.

Таких листів, малюнків та подяк – понад пів сотні. Частина із тих, хто вже  поїхав, назавжди пам’ятатиме, які  у Луцьку гарні кухарі, смачний суп та унікальна випічка.

Завідувачка їдальні ЗОШ №24 Тетяна Байкевич показує малюнок із написом: «Дякуємо нашим кухарям, що смачно варять нам».

Це лише один із малюнків, які залишили ті, хто харчувався у соціальній їдальні 24-ї школи в Луцьку. Дорослі і діти, які поїхали відновлювати свої домівки після війни, вкотре приходили до кухарів, аби просто подякувати.

«Люди, які від’їжджали, дякували за луцькі котрели. Це така звичайна котлета. Але діти казали: якби в нас в школах була така котлета, ми б у школу ходили», – розповідає Тетяна Байкевич.

У зошитах переселенці залишили на згадку в Луцьку свою маленьку історію життя під час війни. Окрім слів подяки, тут чимало болю від пережитого.

Харчувались у цій їдальні і ті, хто був евакуйований з «Азовсталі».

«Одна дівчинка взагалі малесенька. Я їй даю булочку, а вона каже: «Дайте хліба». То дуже важко», – розказує Тетяна Байкевич.

Таких історій чимало. Кожна з них в очах людей, які щодня приходять сюди, аби побачитись і смачно пообідати. Серед них і родина зі Слов’янська.

«Усе подобається. Нас тут гарно прийняли. Одна подяка тільки», – висловлюється Ігор Варич зі Слов’янська.

Книга відгуків та пропозицій у луцькій школі номер 9 стала тією, де збирають відгуки від переселенців. Пані Ірина понад 30 років працює кухарем. І навіть те, що ранкові булочки починають готувати о 6-й ранку, компенсують слова вдячності.

«Люди словами дякують, а потім, через декілька днів, малюнки малюють, ляльки-мотанки дарують», – каже завідувачка їдальні ЗОШ №9 Ірина Демидюк.

Лишень до цієї їдальні щодня приходить близько 400 людей. Загалом кухарі соціальних їдалень готують понад 1700 гарячих обідів щодня. Ними з радістю смакують і дорослі, і зовсім маленькі.

Листи-подяки, малюнки із добрими словами, сердечка від дітей будуть окремою сторінкою історії кожної луцької школи, де працюють соціальні їдальні.

За весь період роботи їдалень кухарі приготували і видали понад 150 тисяч гарячих обідів, і така підтримка триватиме далі.