Бульбулятори, шприци, пластик і презервативи. Переважно такого сміття під час толоки на території Луцька назбирали посадовці. І хоч відходів у парках та скверах, кажуть, значно менше, ніж було торік, мішків зі сміттям було чимало.

Наша Анастасія Качина побувала на декількох локаціях загальноміської толоки.

О пів на одинадцяту 15 квітня на прибережній до Стиру зоні – трохи людей. Усі із чорними сміттєвими пакетами та у рукавицях – вони вийшли на толоку. Це працівники Волинської облдержадміністрації.

«У нас із 19 чоловік на цю акцію прийшло 13. Ми плідно працюємо, і хочу зазначити, що толока не лише приносить користь – чистоту нашому парку, довкіллю, але й згуртовує колектив», – каже керівник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Валентин Кухарик.

Він зауважив, що цього року менше сміття. «Не знаю, що це вплинуло: чи військовий стан, чи карантини», – зазначив посадовець. Менше сміття – значить, менше роботи. Впоралися буквально за 40 хвилин.

Трохи далі трудилися працівники міського департаменту освіти. Їх значно більше, ніж екологів. Пан Олександр – постійний учасник всіляких екологічних акцій. На толоку виходить щороку. Цьогоріч, каже, окрім сміття, збирає трубки, які були в березі.

«З десяток було в березі. Вже сік припинився як би. Ну він ще йде, і ніхто його якби… Є вірогідність, що ця береза може загинути», – припускає чоловік.

Та найгірше, розказує, галявина встелена пластиковими пляшками з-під алкоголю й упаковками із так званої закуски.

На іншій же локації трудяться працівники спортшколи. На запитання, якого сміття тут більше, кажуть: бульбулятори, презервативи і пляшки.

Ця локація, розказують працівники ДЮСШ, рідко буває чистою.

«Тут просто ще намиває. Тут біля цих стін більше і різного будівельного сміття, і гілок, але загалом – то поліетиленові якісь пакети і пляшки», – каже директор спортшколи Геннадій Боровський.

Треба сказати, що толока одночасно відбувалася на 23-х локаціях усієї Луцької громади. На одній із них прибирали й патрульні.

«Ті патрульні, які на вихідному або які наразі не задіянні в службовій діяльності, вийшли на толоку. Усі інші служать, як і служили. Берег біля річки прибирали, також прибирали за майданчиком для вигулу собак прибирали. Ділянок, можливо, до трьох. Більшість це пластикові пляшки, скляні пляшки, шприци. Ну дуже багато сміття», – повідомила начальниця відділу зв’язків з громадськістю Ольга Шмігель.

Усе зібране сміття учасники толоки збирають у пакети, комунальники відвозять його на полігон.