Опале листя з усього Луцька зараз звозять на сміттєвий полігон у Брищі. Надалі ж планують для цього відвести окрему земельну ділянку, де компостуватимуть листя та інші відходи рослинного походження, які продукує місто.

Про це у програмі «Актуально» 5 листопада на 12 каналі розповів заступник директора КП «Луцькспецкомунтранс» Сергій Андрієвський.

«Компостування обов’язково має проводитися, тому що листя та інші відходи накопичуються не тільки в період листопаду. Адже йде косіння трави, обрізка дерев. Це все треба подрібнювати і кудись дівати. Також є рештки від продуктів харчування рослинного походження», – пояснив він.

За словами Сергія Андрієвського, зараз ведеться робота над виділенням земельної ділянки, куди можна було б звозити відходи для компостування з усього міста. Де ця ділянка буде – поки не відомо.

«Нині листя вивозять на полігон, бо немає альтернативи. Компостувати на відкритому ґрунті не можна, бо створюється фільтрат, і тоді виникає маленький полігон. Адже листя не завжди чисте. Тому компостування – процес, який має бути контрольований, з дотриманням кислотності компосту, що утворюється», – додав посадовець.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На полігон у Брищі куплять установку, яка очищатиме фільтрат