Атракціони у луцькому Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки давно є темою дискусій. Любителі екстриму інколи дозволяють собі розважатися на старих гірках. Утім, дітей туди пускають дедалі рідше. Батьки запевняють: на них навіть страшно глянути, тож про безпеку і мови йти не може. Та шанс на порятунок таки з’явився. Що ж буде з парком атракціонів – дізнаєтесь із нашого сюжету.

Гуркіт, скрипіння та обдерта фарба. Усе це – про атракціони у луцькому парку. Більшості з них вже не один десяток років. Тому й стан – відповідний. От, до прикладу, славнозвісне «Оглядове колесо» і взагалі минулоріч зупинилося, катаючи людей. Тож хоч у Центральному парку завше людно – каруселі порожні.

Батьки кажуть: саме безпека дітей для них на першому місці. А розваги на таких атракціонах довіри не викликають.

Господаря, який би довів усе до ладу, ніяк не могли знайти. Атракціони неодноразово виставляли на аукціони, проте все безуспішно. І нарешті шанс на порятунок таки з’явився.

«Частина з них були приватними, вони вже демонтовані і ще будуть демонтовуватися, їх не буде в парку. Це ті, які не відповідають вимогам, які застарілі і технічно, й морально», – пояснив начальник управління економіки Луцькради Борис Смаль.

Комунальні атракціони, які ще придатні для використання, відремонтують.

«Вони будуть по-новому пофарбовані, змінений дизайн, буде відремонтована, оновлена механічна частина. У першу чергу це безпека», – каже Борис Смаль.

А за місію відновити луцькі атракціони взялися працівники київського луна-парку. Більше того, до Луцька вони перевозять і столичні каруселі.

«В нас дуже велика кількість атракціонів. Подумали, що можна спробувати у Луцьку. Побачивши ці всі атракціони, запропонували мерії, що в нас є кращі. Усе світиться, нове», – розповів власник луна-парку Сергій Компанієць.

Нині в парку до десятка нових атракціонів. Спершу встановили ті, які найлегше було демонтувати і підходила покрівля. Для інших спеціально готуватимуть майданчики – коситимуть траву, подекуди навіть вкладатимуть бруківку.

«Частину атракціонів ми вже завезли, вони всі в гарному стані. Що головне – вони безпечні. І ще частину атракціонів будемо довозити. Ті, які працюють на «Волинській Голландії» і в інших місцях. Загалом буде від 30 до 40 атракціонів», – повідомив Сергій Компанієць.

Старі ж каруселі, каже підприємець, вже пройшли експертизу і всі до одного виявилися непридатними до використання. Тож їх реставрують.

Коли каруселі знову стануть гарними та безпечними – зроблять й ілюмінації навколо. Утім, реставрація справа не з легких. З усім фахівці обіцяють впоратися до кінця року.

«Ми за власний кошт приводимо до ладу, будемо робити повне відновлення. Будемо робити доріжки з тротуарної плитки, щоб людям було зручно. І навіть, може, будемо працювати взимку», – пообіцяв Сергій Компанієць.

На зиму у підприємців свої амбітні плани. Поки тримають їх у таємниці. Та невдовзі у луцькому парку побільшає екстремальних розваг. Одна з таких і має назву – «Екстрим».