Ще з березня 2022 року по всій території України громадянам заборонено відвідувати ліси. На цьому наголошують лісівники, адже багато хто звик з настанням теплої погоди організовувати відпочинок у лісі. Цим людям радять користуватися рекреаційними пунктами.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Взагалі лісові насадження на всій території України загальнодоступні. Жодних обмежень, окрім настання 5-го класу пожежної небезпеки, до початку воєнного стану в Україні не вводили. Але у зв’язку з військовою агресією, з тим, що у лісових масивах навіть зараз є військові формування, а також щоб уникнути наслідків необережного поводження з вогнем, Волинська ОВА видала розпорядження, яким заборонила на час воєнного стану простим громадянам відвідувати лісові масиви», – пояснив перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Войцехівський.

Він просить людей ставитися до цієї заборони з розумінням.

«Дасть Бог закінчиться війна – обмеження знімуться. Просимо громадян перетерпіти», – звертається посадовець і наголошує, що обмеження стосуються усіх районів Волинської області.

«В наших лісах є і Збройні сили, є територіальна оборона. Я думаю, військові не будуть дуже раді, коли там буде ходити сьогодні багато населення. Якщо ж вийде так, що хтось все-таки пішов до лісу і зустрів військових – будуть уточнювати мету візиту, розпитувати, що за особа, чому вона тут перебуває, перевіряти документи. Тому відпочинок може бути неповноцінний, а може, навіть втрачений», – застеріг лісівник.

Натомість він радить скористатися для відпочинку рекреаційними пунктами.

«На Волині дуже розвинута і потужна система рекреаційних пунктів. Ліс скрізь однаковий. Якщо квітка росте на узліссі – то та сама квітка є й усередині лісу. Тобто великої потреби йти далеко від автодороги немає. Кожен рекреаційний пункт відмежований, і ви безпечно там перебувати», – запевнив Руслан Войцехівський.