У Луцькій громаді запрацювала «кімната кризового реагування». Постраждалі від домашнього насилля або ж ґвалту за ознакою статі зможуть отримати прихисток від кривдників.

Аби потрапити у кризову кімнату, варто лише звернутися на гарячу лінію.

Житлова кімната, кухня, ванна, меблі, побутова техніка… У помешканні є все необхідне для комфортного проживання. Саме тут безкоштовно зможуть знайти прихисток ті, хто страждає від насилля.

Кризову кімнату для жертв насильства облаштувала Луцькрада. Тут одночасно можуть проживати шестеро людей, є й умови для дітей. Перебуватимуть вони в помешканні від 10 до 20 днів. Саме стільки часу, кажуть фахівці, вистачає, аби пропрацювати проблеми з жертвами насилля.

«У кризовій кімнаті в нас працюватиме 4 спеціалісти, які забезпечуватимуть соціальний супровід для цих осіб, окрім того, отримуватимуть консультації юриста, психолога», – розповіла заступниця луцького міського голови Ірина Чебелюк.

З метою безпеки постраждалих від домашнього насильства адресу кризової кімнати не розголошують. Потрапити у заклад можна за скеруванням поліції або ж соціальних служб. Кризова кімната є у всіх передових містах та країнах. Відтепер осередок захисту працює й у Луцьку.

«Тепер ми маємо можливість надати не тільки юридичну, консультативну, психологічну підтримку, але і допомогти в ті перші якісь години, дні безвиході і нерозуміння, а що робити далі, коли прийнято рішення якось з цим боротися», – каже Ірина Чебелюк.

Облаштувати кризову кімнату вдалося в межах проєкту «Трамплін до рівності» з допомогою Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та за фінансової підтримки Швеції.

«У таких містах, як Луцьк, і інших, що доєдналися до вирішення цієї проблеми, ми відчуваємо потенціал в тому, що дійсно є спроможність подолати таку проблему завдяки рішучості на місцях», – каже Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг.

Усього на Волині зареєстровано близько 12 тисяч випадків насилля. Ця проблема погіршилася з початком пандемії коронавірусу. Така тендеція спостерігається у всьому світі, зазначають у Фонді ООН у галузі народонаселення в Україні.‸

«Щоб навести конкретний приклад, дозвольте згадати, що протягом першого місяця карантину, спеціальна контактна лінія з питань реагування на насильство зареєструвала збільшення дзвінків на 93 відсотки, тобто майже вдвічі», – зауважує представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль.

Право на влаштування до кризової кімнати мають усі люди, що страждають від насилля – незалежно від статі, віку й соціального положення.