Причиною пожежі в Луцькому зоопарку рятувальники вважають коротке замикання, яке сталося через увімкнутий обігрівач.

Нагадаємо, загорання сталося вранці 21 жовтня у дерев’яному будиночку, де мешкало сімейство чорночубих мангобеїв. Троє мавпочок загинули у пожежі.

Через трагедію упродовж 21-22 жовтня зоопарк не приймає відвідувачів.

Помітили пожежу на стадії задимлення. Тобто горіло дуже швидко. Пожежники прибули вчасно. За той час, поки вони ще доїжджали, гасили вогнегасниками на території зоопарку.

«На гасіння було подано одразу 2 водяні стволи. Пожежу оперативно ліквідували, о 7:32 вона була локалізована. Але, на жаль, на місці пожежі вже були виявлені тіла оцих тварин, які там мешкали, це три мавпочки», – розповів речник обласного управління ДСНС Володимир Нестеров.

Сімейство чорночубих мангобеїв особливо любили усі відвідувачі зоопарку. Пара мавпочок приїхала до луцького звіринцю у 2018-му, а минулоріч у грудні сім’я поповнилася малюком. Його нарекли Любартом. Тварини – теплолюбиві, тож із початком осінніх холодів у їньому будиночку працювали обігрівачі.

«Опалювальний сезон для значної колекції Луцького зоопарку розпочинається значно раніше, ніж в межах Луцька самого, тому що колекція тварин – теплолюбива. І вольєри для тварин зі склом, щоб була можливість взимку також оглядати колекцію, але в них має бути відповідний температурний режим», – зазначила речниця зоопарку Ольга Булковська.

Обігрівач, підозрюють рятувальники, і став причиною загорання. Адже пожежа зайнялася саме всередині будиночка. Наразі прилад забрали на експертизу.

«Розглядається основна версія – це коротке замикання електрообігрівача, який був встановлений для того, щоб, очевидно, тваринам не було холодно вночі», – повідомив Володимир Нестеров.

Остаточну причину пожежі наразі з’ясовують, аби нещасна ситуація не повторилася й в інших вольєрах. Попри те, загрози для життя інших мешканців зоопарку не було, впродовж двох днів Луцький зоопарк не працюватиме.