Юні футболісти з майже всіх областей Україні зібралися у Луцьку на “Кубку єднання-2021”. Вперше масштабний дитячий турнір організували благодійники. Головна місія, кажуть, розвивати спорт і стимулювати молодь вести здоровий спосіб життя. А додатковою мотивацією змагатися за перемогу стали солідні призи.

Як боролися за кращу команду на стадіоні “Авангард” – у сюжеті 12 каналу.

Наймасштабніший футбольний турнір в Україні серед хлопчиків відгримів у Луцьку. “Кубок єднання-2021” об’єднав 22 команди майже з усіх областей держави. Підтримати спорт і спортсменів – це за мету мав ідейний натхненник і засновник змагань – народний депутат України Ігор Палиця. Саме завдяки його фонду “Тільки разом” дійство стало можливим.

“Ми можемо багато розмовляти про те, якою ми побудуємо Україну, яка вона буде, по чому буде газ, електроенергія, які будуть зарплати, куди будемо літати, безвізи, але якщо ми не подумаємо про дітей – ми не будемо мати країни”, – каже голова політичної партії “За майбутнє” Ігор Палиця.

На стадіоні “Авангард” у Луцьку – фінал турніру. Напередодні кожна з команд виборювала перемогу в своїй області. Загалом турнір об’єднав більше семи тисяч дітей. На боротьбу фіналісти налаштовані серйозно, бо ж і призи серйозні.

Головна нагорода – можливість провести навчально-тренувальні збори у Карпатах.

Пропагувати здоровий спосіб життя – найкраща місія, каже луцький міський голова.

“Спорт розвиває дітей і дорослих, як фізично, так і морально. Прищеплює їм правильні риси характеру, бажання долати перешкоди, йти до успіху не дивлячись на якісь негаразди. Бажання ставити собі мету і досягати її”, – каже Ігор Поліщук.

Додав мотивації грати завзятіше і досягати своїх цілей володар Кубку УЄФА В’ячеслав Шевчук. Свій шлях гравця збірної України він почав 35 років тому саме на цьому стадіоні.

Хоч футболістам по 10-11 років, але на полі грали, як дорослі.

У фіналі зійшлися команди Сумської та Одеської областей. На полі було гаряче, адже все вирішувала серія пенальті. Із рахунком 2:1 перемогу здобули одесити.

Нагороди отримали не тільки переможці, а й усі учасники змагань. А подарунків було багацько: спортивний інвентар, сітки, м’ячі для кожного гравця, захисні щитки, рюкзаки, спортивна форма. Адже мета турніру: не тільки визначити переможців, а й об’єднати усю країну. Підтримати дитячо-юнацький футбол, додати мотивації юним спортсменам.

“Я вважаю, що це була правильна ідея, правильне рішення і в наступному році ми вже будемо проводити наступний турнір “Кубок єднання”, але там буде дві вікові категорії”, – каже Ігор Палиця.

Підтримують ідею засновника турніру і його однодумці та однопартійці.

“Відбувалося багато ігор по всій Україні – це титанічна, велика робота. Уявіть собі, скільки дітей вийшли на поле, пограли, а скільки перед цим тренувалися, для того, щоб гідно виглядати! Такого би побільше і все буде добре в нашій країні”, – впевнений народний депутат Степан Івахів.

Засновники змагань певнять: “Кубок єднання” стане традиційним і через п’ять років на луцькому стадіоні прийматимуть 110 команд.