Заступники міністрів закордонних справ України, Польщі та Литви з’їхалися до Луцька, аби напрацювати спільну стратегію боротьби із «путінською» пропагандою. Вони дійшли висновків, що гібридна атака з боку сусідніх держав – реальна загроза для України.

Розпочали зустріч із підписання документа про стратегічну комунікацію.

«Мова йде, в першу чергу, про планування спільних заходів у частині комунікації, обміну інформацією, боротьби з дезінформацією і боротьби з поширенням фейкової інформації. В першу чергу, в рамках нашого спільного трикутника», – зазначив заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.

Йдеться про Люблінський трикутник – платформу для тристоронньої співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною. Вона спрямована на поглиблення регіонального співробітництва у безпековій, економічній та соціально-гуманітарній сферах.

«Очевидно, що ми маємо справу зі спільними викликами, тому важливим є посилення опірності громадян щодо дезінформації», – каже віцепрем’єр закордонних справ Литовської республіки Мантас Адомєнас.

Для цього у Києві невдовзі відкриють офіс Організації економічного співробітництва та розвитку.

Під час зустрічі заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач висловив свою підтримку українцям, які будують демократичну проєвропейську державу.

«Польща підтримує рішення України щодо вступу до Європейсього Союзу, і ми точно знаємо і впевнені в тому, хто не задоволений цим рішенням», – зауважив заступник держсекретаря міністерства закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

Також він розповів про ситуацію на польсько-білоруському кордоні. Зазначимо, що на початку листопада натовп мігрантів з кількасот людей наблизився до польського кордону з боку Білорусі у супроводі силовиків.

«Наразі ми маємо змогу затримувати навалу мігрантів завдяки нашим дипломатичним зв’язкам. Також варто зазначити, що ми добре захищені, зокрема з військового погляду. Напруга відчутна, адже тисячі мігрантів із боку білоруського кордону досі намагаються нелегальним шляхом перетнути кордони з Польщею. Ба більше, представники Білорусі заохочують мігрантів здійснювати перетин нелегальним шляхом», – розповів Марцін Пшидач.

А щодо ризиків для українського кордону, то вони, за словами Марціна Пшидача, цілком реальні. Та партнери з ЄС та НАТО готові надати підтримку Україні у разі аналогічної ситуації.

У свою чергу заступник міністра МЗС України запевнив: країна готова до таких загроз, як гібридні атаки. Готова завдяки тісній співпраці в рамках Люблінського трикутника, а також завдяки допомозі військових.