При покупці запчастин для ремонту автотранспорту власники задаються споконвічним питанням, які деталі придбати: дорогі оригінали або доступніші аналоги. На думку багатьох автолюбителів, оригінальні запчастини надійніші. Інша частина покупців довіряє аналогам, які теж добре виконують свої функції.

На ринку представлені тисячі позицій товарів для автомобілів. В той самий час є досить велика група підробок, які бувають упаковані у фірмові коробки. Якість таких деталей дуже низька, тому що вони не проходять контроль якості у процесі виробництва. Підробки можна відрізнити за зовнішніми ознаками. Це якість обробки поверхні, наявність тріщин, сколів, задирок.

На сайті Автопро є розділ, де покупці отримають корисні поради щодо вибору деталей для автомобілів. Також їм допоможе розумний пошук, що дозволяє вибирати запчастини максимально точно.

Вибір запчастин: оригінальні і неоригінальні деталі

Будь-якому автомобілісту відомо, що випускаються оригінальні та неоригінальні комплектуючі. В чому різниця?

  • Оригінальні використовуються при збиранні автомобіля на підприємствах. Автоконцерни не випускають запчастини, а замовляють їх у компаній, що займаються виробництвом автомобільних компонентів. Компанії можуть бути у різних країнах світу. Вони отримують замовлення від автоконцернів на розробку та виробництво вузлів та деталей до певної марки автомобіля. Одні й ті ж самі деталі виробляють різні заводи, відповідно до заданих параметрів, які визначає замовник. Оригінальні деталі відзначаються маркою автоконцерну;
  • Неоригінальні деталі. Виробники автозапчастин доставляють свою продукцію як підприємствам, так і на вторинний ринок. Неоригінальні деталі – це деталі для вторинного ринку. За якістю вони не відрізняються від оригінальних, але продаються за нижчою ціною. Такі запчастини відзначаються знаком виробника.

Постачальники вторинного ринку

На вторинному ринку представлена ​​різна продукція. Це і запчастини високої якості, здатні конкурувати з оригінальними деталями, та відверті підробки найнижчої якості, які небезпечно встановлювати на транспорт.

Хто постачальники вторинного ринку?

  • Заводи-виробники автозапчастин, які постачають продукцію як на заводи концернів, так і на вторинний ринок;
  • Компанії, які не мають домовленості з автоконцернами, а конструюють деталі на основі оригінальних і помічають їх своїми відзнаками;
  • Компанії, що відновлюють запчастини;
  • Компанії, що забезпечують пакування деталей від відомих виробників. Ці компанії не займаються виробництвом, лише пакуванням;
  • Невідомі компанії, які не забезпечують деталі розпізнавальними знаками та не вказують на пакуванні матеріалів, з яких вони виготовлені.

Поради покупцям

Якщо покупець збирається заощадити, краще вивчити інформацію про виробників запчастин та купувати їх у акредитованих центрах чи точках продажу. Купуючи запчастини не у фірмовому магазині, потрібно вимагати сертифікат відповідності товару прийнятим міжнародним нормам.