Економічно обгрунтований тариф на проїзд у тролейбусі для обласного центру Волині – 9-11 гривень. Про це заявив керівник КП “Луцьке підприємство електротранспорту” Володимир Пуц.

В автопарку підприємства 55 тролейбусів. З них – 22 старі, які більше ламаються, аніж їздять. Зараз на ремонті 5 тролейбусів. Через те, що транспорту так багато років, нових деталей майже не знайти.

Потребує заміни і частина електромереж. Щонайменше 24 кілометри у Луцьку – потрібно замінити. За висновком експертів, на цій відстані мідні проводи стерлися. З обов’язкових 9 міліметрів, – до семи і нижче. Лінії по трохи замінюють, але не так швидко, як би хотілося – на це теж потрібні кошти.

За рік підприємство заробляє близько 30 мільйонів гривень. Могло бути більше, якби перевозили менше пільговиків. А їх 65%. Хоча підприємство дофінансовують із міської скарбниці.

“Ті кошти, які даються на оплату проїзду, – це невиконані ремонти доріг, шкіл, лікарень, дитсадків і інших речей, які теж робляться за гроші”, – пояснює керівник департаменту економічної політики Луцькради Борис Смаль.

Кінцеве рішення щодо підвищення вартості проїзду прийме виконавчий комітет Луцькради. За словами Бориса Смаля, підняти вартість до 11 гривень не наважаться, прогноз – шість.