Наслідком деяких хвороб щитовидної залози, зокрема раку, є її повне видалення. У такому випадку людям доводиться приймати препарати, що повністю замінюють роботу цього органа.

Про це у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 20 грудня розповів завідувач відділення хірургії ендокринної та абдомінальної патології Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Соловей.

«Ми оперуємо молодих людей з раком щитовидної залози, повністю видаляючи їм цей важливий орган. Через 4-6 тижнів після операції вони курс радіоактивного йоду і стають здоровими. При цьому їм треба приймати у певних концентраціях препарати, що заміняють роботу щитовидної залози», – каже лікар.

Він запевняє, що ці люди після операції повноцінно живуть, приймаючи раз у день таблетку. Причому, каже, ці ліки не мають якихось небажаних побічних дій на зразок збільшення ваги.

«Не треба думати, що будуть якісь катастрофічні зміни, наприклад, що людина почне поправлятися. Люди іноді цього бояться після операції. То неправда. Людина поправляється, коли приймає гормони наднирників, а це – зовсім інші гормони. Також поправляється людина, якщо починає багато їсти», – пояснив Олександр Соловей.

Нагадаємо, Олександр Соловей прогнозує, що невдовзі рак щитовидної залози за розповсюдженістю опиниться на першому місці серед усіх онкологічних захворювань.

Також він спростував міф, що нібито після біопсії щитовидної залози пухлина, якщо вона є, починає активно рости.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що робити, щоб вчасно виявити рак щитовидної залози. Поради волинського лікаря