29 лютого до Свято-Миколаївського храму села Великий Омеляник, що фактично розташований на вулиці Володимирській у Луцьку, привезли ікону святителя Спиридона Триміфунтського. 

Цей образ був написаний на Святій Горі Афон,  а освячений він був на мощах цього угодника Божого, які перебувають у церкві міста Керкіра, що на грецькому острові Корфу, – йдеться на сайті Свято-Миколаївського міста Луцьк.

До Луцька святиню привезли паломники-лучани на чолі з настоятелем парафії протоієреєм Валентином Марчуком.

Хресним ходом ікону перенесли до храму, де відразу розпочалося богослужіння.

“Сьогоднішній день дійно увійшов до історії цього Свято-Миколаївського храму. Святитель Спиридон Триміфунський жив у той же час, що і святитель Миколай, тобто у IV столітті і ці святі були навіть друзями. Святитель Спиридон творив справи милосердя, і навіть після своєї смерті він продовжує їх творити. Так, монахи, які доглядають за його святими мощами, постійно помічають, що тапочки на його ногаха стоптані – тобто святий ходить по землі і допомагає людям. І сьогодні ікона освячена на його мощах стала святинею цього храму”, – зауважив благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов.

“Так дійсно, це особливий день, день по справжньому пасхальний. Мені також хочеться подякувати усім тим, хто долучився до написання цього образу, та до того, щоби він був привезений сюди до нашого храму”, – додав настоятель Свято-Миколаївського храму села Велкий Омеляник протоієрей Валентин Марчук.

Після богослужіння віряни отримали у подарнунок іконку із зображенням святителя Миколая та святителя Спиридона,  а також і часточку від тапочок з мощей святителя Спиридона.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Великодній піст 2020: що і коли можна їсти