Ласий шматок у понад гектар шкільного спортмайданчика у Липинах може стати приватним – про це б’є на сполох місцева громада. Люди зчинили гвалт, коли одного ранку почули на території місцевої школи гуркіт техніки. Будь-які намагання селян вивідати бодай щось у непроханих гостей та й зрештою у місцевої влади потерпіли фіаско. Тепер вони чергують аби не допустити непроханих гостей на землю громади і запевняють так буде, поки їм зверху не проллють світло на ситуацію, йдеться в сюжеті 12-го каналу.

Шкільний стадіон у Липинах – ядро громадського життя. Чи то у м’яча поганяти, чи крос пробігти, змагання провести, урочисті події чи масові заходи – роками дорослі і малі липинці тягнулися саме сюди. Та одного дня село очам не повірило. Від їхнього стадіону мало що лишилося.

“Прокинулися зранку, а тут почалися якісь роботи, от бачите руїна це все що залишилось від їх діяльності. Без всяких попереджень, проектів. конкурсів чи узгоджень з громадою. Вивернули трибуни, там он ворота валяються а це все ж громадські гроші і майно, ми трудилися щоб це все встановити”, – розказує мешканець Липин Олег.

Обурені липлянці стверджують: на шкільному стадіоні орудували не місцеві. Здерли навіть землю.

“Це сотні кубометрів землі кудись вивозили, подейкують що навіть і продавали, ну а от там якусь частину залишили напевно на розплід”, – каже Олег.

Хто зрівняв із землею шкільний стадіон, і, головне, навіщо, не відає і директорка школи. Розповідає, заступник Підгайцівського голови лише обмовився про якусь реконструкцію. І вона була впевнена, що проводитиме її сільрада.

“Прийшов до мене в травні місяці Олександр Бляшук і сказав що ми шось там будем робити якусь реконструкцію, чи ви згідні. Я кажу, що згідна на все, але ж я думала, що то буде документально щось. Ну а наразі нічого нема”, – каже Валентина Коменда директорка Липинської ЗОШ І-ІІІ.

“Ви бачите, скільки землі було вивезено. Дзвонили мені особисто, по чому продається земля, яка взагалі не продавалася з нашої сторони. Я, як керівник закладу повинна знати, але до сьогоднішнього дня я не знаю і не можу пояснити громаді що саме тут відбувається”, – додає директорка школи.

А відбувається не інакше, як прихватизації землі, – підозрюють місцеві і готові протидіяти.

“Ми не дамо, ми припинимо всі роботи і будемо далі думати, як це в законних рамках все вирішувати, але ми не дамо щось робити поки вони не покажуть документи”, – каже мешканка Липин Олена Зіньковська.

За документами та роз’ясненнями ми попрямували до того таки заступника Підгайцівського голови. Він охоче пояснює: ремонт роблять благодійники, а саме – Футбольний клуб “Адренлін”.  У сільради з ними є домовленість. Але усна.

“Є отакий стадіон, є бігова доріжка, є трибуни, плюс є спонсор, який хоче облагородити це за свої частково кошти. Тобто про цю роботу поставили до відома голову, депутатський корпус, розглядалося це на земельній комісії, до відома поставлено начальника відділу освіти, тобто це все йде підконтрольно і без ніякого відома”, – каже заступник Підгайцівського сільського голови Олександр Бляшук.

І вже менш охоче додає: дозвільних паперів на реконструкцію нема, але є ескіз, як це має виглядати після ремонту. Стадіон нікому не віддають. Тому чиновник не розуміє невдоволення громади та інтересу преси до цього питання.

Олександр Бляшук: “Сільська рада замовила проект і все”.

Журналістка: “Скільки це коштує?”

Олександр Бляшук: “ну проект я не знаю… проектанти озвучать”.

Журналістка: “То вам роблять наперед, в борг?”

Олександр Бляшук: “ну виставлять рахунок”.

Журналістка: “Чи не буде так, що вони збудують те поле і загородять його від громади?”

Олександр Бляшук: “не буде такого, бо відповідаю за це я. Такого не буде і буде все добре”.

Що все буде не просто добре, а значно краще запевнили нас і в клубі Адреналін. Жодних прав на спортмайданчик вони не заявляють і не планували цього робити. А за те, що вкладуть кошти у реконструкцію, хочуть всього лиш мати місце для тренувань у час, коли стадіон буде вільним.

“Це буде не суперечити тренувальним урокам фізкультури, які відбуватимуться в школі, тому що буде проводитись в позаурочний час тренування, і це на балансі управління освіти Підгайцівської ОТГ. У приватну власність земельна ділянка не переходила”, – каже Ольга Сагайко, директорка дитячо-юнацького ФК “Адреналін”

“Закритою ця територія, на якій висітиме замок і люди не зможуть зайти, в жодному випадку не буде. “, – запевняє вона.

І все ж, місцеві підозрюють, що сільська рада діяла якось втаємничено. Тому жодній зі сторін вірити на слово наміру не мають. Вимагають і домовленості, і роботи оформити документально, і оприлюднити ці рішення громаді. Інакше звертатимуться до првоохоронних органів.