Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перейменування Дня захисника України, який відзначають 14 жовтня.

За відповідне рішення на засіданні парламенту 19 травня проголосува 261 депутат, – пише Громадське.

Авторка законопроєкту – депутатка від «Слуги народу» Марина Бардіна –  наполягає, що свято має називатися «День захисників України», аби вшанувати мужності та героїзму не лише чоловіків, а й жінок. А нинішня назва, на її думку, не повністю передає його суть та зміст.

За словами Бардіної, прохання перейменувати свято вона отримала від жінок з Української асоціації представниць правоохоронних органів.

«Мова є важливим кодом, через який формується бачення суспільства про історію, культуру та традиції свого народу. Тому вживання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей – і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України», – зазначено у пояснювальній записці.

Там також вказано, що ухвалення цього закону сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі преставників обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків –  захисників і захисниць незалежності і територіальної цілісності України.

За даними Міністерства оборони України на кінець 2019 року, у Збройних Силах України служать 27074 жінок, з них 949 — старші офіцерки. Статус учасниць бойових дій за участь у війні на Донбасі мають 9916 жінок.