Учні закладів середньої освіти зможуть підтягнути знання на індивідуальних заняттях у школі. Фінансуватиме такі заняття держава.

Про це повідомила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, – пише Українська правда.

“Закон, який минулого тижня був прийнятий парламентом надає таку можливість. Це те, що ми дописали за результатами PISA, що дозволяє мати індивідуальні заняття, якщо є певна потреба поліпшити знання з того чи іншого предмету.

Тобто, фактично ми даємо право на якесь “узаконене репетиторство” в публічних школах, яке буде оплачуватися за рахунок державних коштів”, – каже вона.

Стосовно ймовірних зловживань занять за держкошти вчителями, міністерка зазначила, що завжди на будь-яку новацію знайдеться той, хто буде її використовувати на свою користь.

Міносвіти шукатиме шляхи обмеження подібних зловживань.

 “Ми повинні довіряти вчителям і вірити, що школа ставить перед собою завдання надати всім хороші знання. Але, я думаю, що в нормативці ми знайдемо як все це обмежити.

До того ж має бути розуміння, якщо у вчителя весь клас різко стає гірше вчитися , і після уроків, передбачених планом, все йдуть на позакласні уроки, то це буде певним дзвіночком для директора, що щось йде не так”, – заявила Новосад.

Також міністерка анонсувала створення в Україні реєстру учнів закладів середньої освіти та реєстру вчителів.

“Я вважаю, що принцип доступності початкової освіти в прив’язці до місця проживання себе виправдовує. Ми, безумовно, це будемо робити і надалі”, – каже вона.

Цей реєстр буде в тому числі використовуватися для жеребкування при зарахуванні дітей до школи.

“Зараз над цим починаємо працювати, в першу чергу робимо технічне завдання і шукаємо гроші”, – розповіла Новосад.