Селище Олика і замок там справді могли б стати місцем, яке притягувало б більше туристів. Принаймні так планували в облраді.  Сюди навіть неодноразово приїжджали посадовці, обіцяли зробити з Олики туристичний центр.

Розробили навіть п’ятирічний проект відродження історико-архітектурної спадщини загальною вартістю понад мільярд гривень. Зокрема, в ньому передбачено перенесення з території замку Радзивілів психіатричної лікарні, а відтак – спорудження нової, за 2 км звідси.

Лікарню переносити передумали. Адже на це потрібно 300 млн грн. Як тільки справа дійшла до виділення грошей – за пропозицією депутата Святослава Кравчука пункт про будівництво в селищі нової лікарні – вилучили.

Окрім цього, оличанам обіцяли побудувати очисні споруди, поліпшити інфраструкуру, зайнятися благоустроєм, відреставрувати пам’ятки архітектури і багато іншого. Натомість зробили лише шмат дороги.

Питання про це на сесії відправили знову на доопрацювання, тобто знову відклали в довгий ящик. Поки Олика не стала туристичним центром, хоч сюди приїжджають гості не лише з України, але й за кордону. Попри це, ніяких прибутків селищна рада від туристів не отримує.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У селищі Олика відреставрували найстаріший волинський костел. ВІДЕО.