Сезон активної підготовки до Великодня стартував. Більшість українських господарів та господинь не може уявити святковий стіл без смачної паски. Нині є вибір: купити готовий святковий хліб чи спекти власноруч.

Якщо ви все ж хочете традиційної домашньої випічки до Великодня, то розповідаємо, скільки коштують інгредієнти на «Варшавському ринку», – пише Таблоїд Волині.

Головне, звичайно, борошно, адже від якісної сировини залежить, чи вийде пасочка пухкою та світлою. На ринку можна купити фасоване борошно по 14-15 гривень за кілограм, вагове ж коштує 12-14 гривень за кілограм.

Середня вартість яєць – 20 гривень за десяток. А от яйця з білою шкарлупою зараз подорожчали. На ринку, кажуть, вони в дефіциті, бо краще фарбуються. За десяток хочуть в середньому 24 гривні.

Кілограм цукру обійдеться в 12-16 гривень.

За дріжджі треба заплатити від 6 до 10 гривень за 100 грам.

Масло ж коштує від 26 гривень за 100 грам.

На «Варшавці» ми знайшли домашнє молоко за ціною 15 гривень за літр.

Якщо додаєте до паски цукати, то їх ціна – 14 гривень за 100 грам.

Родзинки однаково коштують в шести торгових точках, які ми відвідали, по 9 гривень за 100 грам.

А прикрашати пасочку можна настільки по різному, як дозволяє фантазія та гаманець. Готові набори прикрас можна купити від 15 гривень, окремо квіточки – за 10 гривень, гілочка верби на паску, довжиною приблизно в 5 сантиметрів – 8 гривень. Є й набори для декорування і за 50 гривень, і звичайні кольорові кульки по 3-4 гривні за пакетик.

Отож, ціна великоднього продуктового кошик з ринку формується так: