У селі Сирники будують “космічну” сцену. Створюють сценічний простір під відкритим небом у вигляді сферичної 3D-планети, щоб там проводити культурні заходи, майстер-класи, фестивалі та соціальні зустрічі. Ідею вдалося реалізувати завдяки перемозі в обласному конкурсі за підтримки Британської ради. Проєкт Мистецький планетарій “Art Planet” став шостим переможним у молоді Сирників.

Коли засяє нова планета і скільки вона коштує – дивіться у сюжеті 12 каналу

“Ми проводили фестиваль сирників і зустрілися з такою проблемою, що в нас не було платформи, де би ми могли проводили концерти, ми використовували піддони, це було незручно. Ми хотіли створити стаціонарну платформу”, – розповідає громадська діячка Галина Гарбарук.

Стаціонарну, але неординарну. Таку ідею запропонувала вчителька англійської Галина Гарбарук. Аби її реалізувати, а фестивалі та культурні заходи у Сирниках зробити цікавішими, подалися  на волинський обласний конкурс проєктів.

Проєкт “космічної” сцени таки став одним із 8 переможців конкурсу. Профінансувала його міська влада за підтримки Британської ради. Спочатку на проєкт виділили 35 тисяч гривень, щоправда, цього виявилося замало, тож врешті нова планета обійшлася місту у понад сотню тисяч. Гроші витрачали лише на матеріали, адже люди працювали безкоштовно.

Ми просили долучатися людей, хто може допомогти. Але дуже мало людей долучалися насправді, можливо, через те що літо і в людей робота. Але руки опускалися, ми вже думали, що не буде цього проєкту”, – ділиться представниця молодіжної ради у Сирниках Єлизавета Кривоспицька.

Активні та ініціативні таки знайшлися, тож об’єкт вже завершують. Пофарбувати її планують у такі ж тони, як нині. Втім, її барви будуть змінюватися: завдяки такій конструкції прикрашати її щоразу будуть різноманітними декораціями.

Пофарбують, освітлять і вже до Дня незалежності відкриють.