До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 11 серпня.

У луцькому СІЗО помер лучанин, який у ніч на 20 липня зарубав доньку і дружину у багатоповерхівці на проспекті Соборності. 62-річного Василя Пилип’юка намагались реанімувати працівники “швидкої”, однак всі заходи були безуспішні. Відомо, що в камері, де помер чоловік, утримували ще чотирьох в’язнів.

Кабмін дозволив Волинській обласній лікарні проводити трансплантацію органів. Відповідну постанову схвалили під час засідання уряду. Загалом у списку 9 медзакладів з Києва, Львова, Харкова, Херсона, Краматорська та Луцька. Нагадаємо, ще навесні керівник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар повідомляв, що заклад готується до освоєння нового напрямку роботи – трансплантології. Зокрема, вже підготували приміщення, провели ремонти, обладнали дві операційні, які можуть працювати синхронно. Троє фахівців уже навчаються в Запоріжжі. До цього, на Волині відділення трансплантології працювало лише у Ковельському медичному об’єднанні.

Відтепер разом із робочими колективами вакцинуватимуть і їхніх родичів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, лише за день на вакцинацію записалося 17 колективів – це майже півтори тисячі людей. За увесь період проти ковіду щепили понад чотири з половиною тисячі колективів – це майже 570 тисяч українців. Кількість захищених від коронавірусної хвороби невдовзі може стати ще більшою. Адже тепер разом із працівниками компаній і фірм зможуть вакцинуватися і їхні родичі.

У Ковелі сусіди не можуть поділити частину двору. Обоє запевняють, що користувалися ділянкою все життя. І було б усе мирно, якби одна із сімей не приватизувала землю. Тепер, розповідають місцеві, на вулиці не вщухають сварки. Доходило вже й до бійок. Чому дві сімї ніяк не можуть дійти згоди – дізнавалася Ангеліна Гущина.

Аби поселитися в гуртожиток, студентам не доведеться примусово вакцинуватися від коронавірусу. Жодних документів, які вимагають цього, немає. Він додав, що переважно всі студенти досягли 18-річного віку, а отже можуть самостійно вирішувати, вакцинуватися їм, чи ні.

Луцькі базарники вимагають повернути зупинку на Центральному ринку. Усні прохання не діють, тож люди зареєстрували петицію. Натомість водії за перенесення зупинки дякують владі і запевняють, що змінювати нічого не потрібно. Анастасія Качина спілкувалася з усіма сторонами конфлікту.

В Україні знизять ціну на електроенергію. Щоправда, не для всіх. Уряд зробить поблажки для домогосподарств, які споживають менше 250-ти кВт-год. Для них ціна буде знижена до однієї гривні 44 копійок за кВт з нинішніх гривня 68 копійок. Натомість, для тих українських родин, які споживають більше 250 кВт-год на місяць, тарифи залишаються без змін. Нові правила запрацюють з 1 жовтня.

У Луцьку продовжують оновлювати фасад гімназії №4. З будівлі зняли стару потріскану плитку і розпочали утеплювати. Ремонтники вже зробили половину робіт, та встигнути усе треба до першого вересня! Чи вистачить часу та якими кольорами замайорить гімназія – з’ясовувала Марія Вавринюк.

На бюджет в українські виші вступили майже 60 тисяч абітурієнтів. Про це повідомляє Міносвіти. У рейтингу закладів вищої освіти, де було найбільше державних місць, – київські, львівські, харківські та чернівецький університети. Волинських серед них – немає. У списку топ-спеціальностей на бюджет – педагогіка, медицина, комп’ютерні науки і філологія. Міносвіти нагадують: абітурієнти, які мають пільги і хочуть, аби їх перевели на «державне» місце, мають здати документи в університети до 11 серпня.

Старі сірі фасади заграли новими барвами. Чотири луцьких садочки вже готові зустрічати дітей яскравими малюнками на стінах. Окрім того, у приміщеннях тепер буде значно тепліше. Скільки грошей витратили на модернізацію навчальних закладів та як вони виглядають після ремонту – дивіться у наступному сюжеті

“Сторож-людожер” – так у одній із луцьких шкіл прозвали охоронця, який надвідповідально виконує свою роботу. Через таку доброчесність та зразковість у роботі звільнятися почали напарники чоловіка. Мовляв, не витримують скрупульозного колегу. Тепер як бути, мізкує керівництво навчального закладу, бо ж от-от почнеться навчальний процес. В неординарній скандальній історії розбиралася наша Ольга Матвєєва.

Вже зовсім скоро за казнокрадами стежитиме ціла армія таємних агентів. Національне антикорупційне бюро на сайті оголосило конкурс з відбору детективів під прикриттям, через те що на таких працівників є запит. У дописі йдеться:”Нас часто запитують про детективів під прикриттям. Але ми ніколи не розповідаємо про них. Тому єдиний спосіб дізнатися, хто такий таємний “агент НАБУ” і чим він займається – стати ним. Ця можливість виникає нечасто, а сьогодні саме той випадок”.

У селі Сирники будують “космічну сцену”. Ідею вдалося реалізувати завдяки перемозі у волинському обласному конкурсі за підтримки Британської ради. Коли засяє нова планета, яке її призначення, та скільки вона вартує – Ольга Матвєєва розповість.

У “Волинській Голландії” на Ковельщині готуються до осіннього фестивалю. На зміну весняним тюльпанам тут вже потроху зацвітають осінні квіти. Організатори запевняють, попри те, що через аномально високі температури деякі квіти розквітли передчасно, відвідувачів все рівно буде чим здивувати. Окрасою фестивалю, будуть айстри, жоржини, лілії, хризантеми та багато інших.