28 серпня у православному світі відзначають День Успіння Пресвятої Богородиці. Цього дня відзначають престольне свято у трьох селах Боратинської громади – Новоставі, Баєві та Цеперові.

Місцеві церкви, що носять назву Свято-Успенських – одні з найстаріших храмів на Волині, – повідомили на сайті Боратинської сільської ради.

Історія храму у селі Новостав

Свято-Успенська церква села Новостав є одним з найдавніших храмів не тільки Волині, а й України, адже побудована у 1681 році.  За переказами, на місці храму колись був  ліс. І якось у ньому заблукала донька знатного пана. Саме тут на пагорбі, біля річки Чорногузки, її і розшукали. Пан звелів побудувати на цьому місці капличку, згодом у 1681 році тут з’явився храм. Саме ця дата вирізьблена на дубовій балці у вівтарній частині храму.

рам має сім куполів, які символізують сім Таїнств Церковних – Хрещення, Миропомазання, Покаяння, Причасті, Шлюб, Соборування та Священство, а також сім ангельських чинів – Михаїла, Гавриїла, Уриїла, Селафіїна, Ієгудеіїла, Варахіїла, Ієреміїла.

Історія храму у селі Баїв

Дерев’яний храм Баєва також вражає своєю величністю. Церква блакитного кольору розмістилася на високому пагорбі. Спорудили Свято-Успенську церкву у Баєві 1875 року на місці старої дерев’яної церкви Святих Козьми і Даміана, закладеної ще в ХVI ст. на кам’яному фундаменті, з такою ж дзвіницею. На схилі підвищення біля храму знаходилося 16 курганів, зараз залишився тільки один.

Святиню будували на кошти прихожан з допомогою священика Філарета Ковальського. Церква мала приписні села – Городище і Цеперів та налічувала 670 прихожан, храм діяв постійно. У 1897 р. було відкрито трикласну церковно-приходську школу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У центрі Луцька роблять ще один сквер. ФОТО