На Волині незаконно нараховувало додаткові обсяги газу побутовим споживачам області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав заступник начальника департаменту енергоефективності НАК “Нафтогаз України” Олексій Хабатюк. 

Зазначимо, у листопаді 2018 більшість побутових споживачів України отримали від постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами. Їх причиною газзбути назвали «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання», начебто на вимогу Нафтогазу. Нафтогаз, у свою чергу, наголошував, що жодним чином не причетний до цього рішення і засуджує такі дії.

За словами Хабатюка, завершились перевірки трьох перших облгазів по “справі коефіцієнтів”, – Вінницягаз, Волиньгаз, Київоблгаз. За всім трьома облгазами результати однакові – порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнту є незаконними.

“В п’ятницю, 22 березня, засідання НКРЕКП. Там розглянуть ці результати перевірок і планують накласти штраф по 850 тис. грн та зобов’язати провести перерахунок обсягів споживання по ВСІХ побутових споживачах”, – йдеться у повідомленні.