У мережі розгорілася дискусія щодо проекту рішення обласної ради “Про ліквідацію комунального підприємства “Освіта”. Деякі інтернет-ресурси поширили інформацію про те, що питання розглядалося на “таємному засіданні” комісії.

На сайті Волинської обласної ради  заявили, що зазначений проект рішення на жодній з комісій  поки не розглядався. Саме тому, в ньому не вказано номер та дати проведення засідання комісії.

Разом з тим, на сайті зазначили, що проект рішення розроблений, внесений та оприлюднений на офіційному сайті обласної ради, згідно з дотриманням норм чинного законодавства. Голова обласної ради, згідно із законом, є суб’єктом подання проектів рішень, які розробляє виконавчий апарат.

У Волиньраді повідомили, що причиною винесення  на розгляд депутатського корпусу  рішення про ліквідацію “Освіти”  є збиткова діяльність  цього підприємства.

Суб’єкт господарювання, який має вигідне розташування та повинен розвиватись, сплачувати податки та забезпечувати волинян якісною українською книгою, починаючи з 2016 року, є збитковим, а 2019 фінансовий рік магазин завершив  зі збитками у 95 тисяч гривень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку відбувся обласний чемпіонат з кікбоксингу. ВІДЕО

У обласній раді зазаначають, що книгарня не платить орендної плати. На пропозицію зміни локації здійснення господарської діяльності у відремонтованому за бюджетні кошти приміщенні обласної комунальної власності на вулиці Винниченка, підприємство не погодилося, натомість подало ліквідаційний кошторис.

“На жаль, показники діяльності підприємства  дають підстави стверджувати, що на сьогодні «Освіта»   в системі ринку книжкової продукції не є конкурентоспроможним підприємством”, – йдеться у повідомленні.

28 лютого 2020 року директор книгарні Оксана Грінченко звернулася з клопотанням виділити з обласного бюджету 560 тис. грн, для проведення ліквідаційної процедури та  передбачити їх у регіональній програмі підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2016-2020 роки.

Крім цього, наголошують у Волиньраді, приміщення на проспекті Волі, в якому працює комунальне підприємство  – це власність міста, яке неодноразово зверталося до обласної ради з проханням про вивільнення площ.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ірина Констанкевич розповіла волинській молоді про парламентаризм. ФОТО

“Обласна рада – власник цього комунального підприємства і вона має право його закрити. Варто мислити прагматично і розуміти, що книгарня – це все ж крамниця. І крамниця не повинна дотуватися з бюджету, а, навпаки, бути джерелом його доходів.

Це – фактично комерційна структура, яка повинна працювати прибутково, тим більше, зважаючи на пільгові умови. Маю на увазі відсутність орендної плати та вигідну локацію.

Соціальна роль цього магазину теж уже не така, як раніше. На сьогодні ми маємо  розвинений ринок і достатньо книжкових магазинів в Луцьку. Книжку можна вільно придбати  і  через інтернет.

Не варто пов’язувати діяльність саме цього  магазину з підтримкою письменників чи виданням книг, чи освіченістю населення. На усі ці позиції виділяються кошти з обласного бюджету і є нові ідеї їх підтримки, які найближчим часом, сподіваюсь, втіляться. Зокрема, в апараті ради готується проект рішення про збільшення видатків на книговидавництво.

Обов’язково буде вирішене питання з приміщенням, яке орендує обласна організація Національної спілки письменників України.

Особисто пропонуватиму встановити пільгову плату за цю оренду і зараз готується відповідний проект рішення.

Наше завдання – працювати на громаду. Завдання популістів –   дешеві маніпуляції та провокації неконструктивних дискусій”, – коментує тему голова обласної ради Ірина Вахович. 

Остаточне рішення прийматиме сесія обласної ради. Питання розглядатиметься з дотриманням норм Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку замінять 40 світлофорів: адреси