У Волинській обласній клінічній лікарні заявили, що інформація про  махінації на 3 мільйони гривень не відповідає дійсноті.

Про це повідомили на сайті медичного закладу.

Нагадаємо, 18 липня у  прокуратурі області повідомили, що вдалося попередити незаконне використання бюджетних коштів Волинською обласною лікарнею, яка неправомірно  уклала договір із приватним підприємцем на придбання твердого палива вартістю 3 080 000 гривень.

Однак у лікарні наголошують, що вказана інформація є такою, що не відповідає дійсності, є недостовірною, надуманою та безпідставною, а твердження про махінації мають наклепницький характер, ображають та принижують честь, гідність та ділову репутацію КП «Волинська обласна клінічна лікарня».

“3 квітня 2019 року лікарнею оприлюднено на веб-порталі електронної системи публічних закупівель «Prozorro» оголошення про проведення процедури закупівлі твердого палива (пелет). При цьому застосовано переговорну процедуру в зв’язку з критично малою кількістю палива та низькою температурою повітря в березні-квітні 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що лікарнею заздалегідь неодноразово оголошувались закупівлі палива шляхом застосування процедури відкритих торгів, однак всі вони були відхилені на підставі невідповідності пропозицій учасників закупівлі тендерній документації. Таким чином, метою закупівлі палива за переговорною процедурою було оперативне та безперебійне забезпечення закладу охорони здоров’я та пацієнтів теплом.

9 квітня за результатами процедури закупівлі між лікарнею та ФОП Дивачевським  укладено договір про закупівлю товарів №119. Ціна договору становить 3 080 000,00 грн. 7 травня Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області розпочато моніторинг вищевказаної закупівлі палива, про що видано наказ №15-од.

24 травня вказаним Управлінням складено висновок про результати моніторингу закупівлі палива. За результатами моніторингу встановлено, що переговорна процедура закупівлі застосована без наявності умов, передбачених пунктом 3 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі».

В той же час, аналізом питання дотримання лікарнею законодавства у сфері публічних закупівель  порушень не встановлено.

“14 червня  з метою усунення невідповідності процедури закупівлі умовам п. 3 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі», між Лікарнею та ФОП Дивачевським  укладено додаткову угоду №2 до спірного договору №119 від 09.04.2019 р. про закупівлю товарів за державні кошти. Пунктами 1, 4 вищевказаної Додаткової угоди передбачено, що сторони дійшли згоди розірвати Договір про закупівлю товарів за державні кошти №119 від 9 квітня”, – йдеться у повідомленні.

Зазначають,  що кошти в сумі 3 080 000,00 грн. надані з бюджету на придбання палива, а тому використати їх для придбання інших товарів, окрім палива, лікарня не може.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинська обласна лікарня отримала благодійну допомогу від американців. ФОТО

“Закупівля твердого палива  дала би можливість лікарні зекономити бюджетні кошти в сумі 893 000,00 гривень в порівнянні з закупівлею природного газу. Таким чином, КП «Волинська обласна клінічна лікарня» використовує бюджетні кошти виключно в межах діючого законодавства та у відповідності до їх цільового призначення”, – йдеться у повідомленні.