235 учнів школи села Осівці Камінь-Каширського району не відвідують навчання.

14-річна Олександра Іщик показує щоденник. За розкладом, каже, сьогодні мало бути 8 уроків. Школярка їх другий день не відвідує, повідомляє Суспільне Волині.

Мати 9-ти класниці Олександри, та другокласника Володимира – Світлана Іщик каже: не пускає дітей на навчання, бо приміщення школи старе та небезпечне.

Світлана Іщик розповідає: з 2016-го у селі будують нову школу. Її мали відкрити цього навчального року. Сьогодні разом з іншими батьками жінка прийшла під будівлю старої школи на акцію протесту.

Разом з батьками на акцію протесту прийшли 30-ть працівників школи – каже директорка закладу Любов Дем’яник. Розповідає, навчатися у новій школі 235 учнів мали з першого вересня.

Керівниця школи показує один з 5- корпусів навчального закладу. Каже: 2013-го ці приміщення були визнані аварійними. У нині не діючому харчоблоці закриті вікна, спортзалу, каже Любов Дем’яник, у школі немає. У приміщенні, де харчуються діти, – залишки їжі, на стелі – грибок.

У новій школі – 14-ть класних кімнат – розповів завгосп Михайло Леонець. На першому поверсі спортивна зала. Батьки оглядають харчоблок. Тут є кухонна техніка, проведені комунікації, встановлені умивальники та холодильник. Як розповів перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Михалік, вартість нової школи 75 мільйонів гривень. Роботи завершені на 96 відсотків. Сьогодні, каже, приїхав переконати батьків пустити дітей навчатися, поки у стару школу.

Будівництво нової школи, розповідає Олександр Михалік, профінансовано стовідсотково.

Поки батьки на акції протесту Олександра каже: робить завдання, які їй та іншим однокласникам передала телефоном вчителька.

Під час акції протесту присутні батьки проголосували за те, аби не пускати дітей на навчання до старої школи. Правоохоронців на акції не було.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: До 1 вересня не запустили: на добудову школи в Осівцях надійшли кошти