Сагринь – село на кордоні польщі та україни. Тут поховані близько тисячі селян, яких у 1944-тому році убили вояки Армії крайової. У суботу десятого березня, сюди приїхала українська делегація, аби вшанувати пам’ять убитих.
Тема історичної пам’яті українсько-польських стосунків загострилась через нещодавно прийняті Польським сеймом, так звані, “антибандерівські закони”. Результати цього кроку вже відчули на собі Українці, які живуть у Польщі. Вони розповідають, що останнім часом стали відчувати більш упереджене ставлення до себе. Та запевняють, що хай би там як, а проводити такі заходи будуть все одно.

 

У промовах оратори говорили про те, що Україні надважливо зберегти дружні відносини з Польщею і не загострювати увагу на неприємних історичних моментах. Адже у цих двох народів більше спільного, ніж відмінного. Чи так само вважають поляки, дізнатись не вдалось. Ніхто із польських чиновників на захід не приїхав. Та заступник міністра закордонних справ стверджує, що поступ у відносинах з Польщею все-таки є.
Також заступник міністра зачитав лист Порошенка. В ньому очільник країни запропонував польському президенту Анджею Дуді відкрити в Сагрині меморіал разом наступного року, аби засвідчити дружні відносини між країнами. Тож тепер слово – за ним.