Дубенський форт-застава або ж Тараканівський форт, як його частіше називають, – оборонна споруда, де кілька років тому знімали кадри фільму “Поводир”. Тепер там фільмують казку-фентезі “Джура-Королевич”.

Знімання стартували 2 липня, – пише Інформаційний портал м. Дубно.

Компанія “Fresh Production Group”, генеральний продюсер Олег Щербина і Юля Чернявська визначалися з локаціями для зйомок фільму. Була ідея, оскільки це стрічка-фентезі, відзняти її на території замку. Так місцем для знімань став Тараканівський форт.

“Дуже сподіваємося, що зйомки на території привернуть увагу і до збереження Тараканівського форту, і до актуального питання в Україні – борщівника. Після зйомок кіно можна буде залучити консультантів, експертів, з одного боку. З іншого боку, що дуже важливо, люди, котрі працюють зі знімальною групою отримують досвід, місцеві мешканці вже взяли участь у кастингу”, – пояснив експерт Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас.

Ідея сценарію належить Сергію Гаврилюку, який працював над першою версією разом з Сергієм Ухачевським, потім долучились Кіра Волкова і Юля Чернявська, а діалоги прописували, займались фіналізацією Брати Капранови.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відомий коваль з Рівненщини зробив персонажа гри престолів. ФОТО

Сюжетна лінія казки побудована на тому, що син короля Юрія Хороброго на своє шістнадцятиріччя неочікувано дізнається, що він спадкоємець славетного роду і що саме йому треба очолити вирішальну битву зі злом. Вбивця його батька понад усе бажає позбутися спадкоємця, щоб стати абсолютним володарем. І єдине, що дозволяє світу добра перемогти – це здатність Іванка слухати своє серце, вчиняти відчайдушні та жертовні вчинки.

“Стартують зйомки повнометражного художнього фільму «Джура-Королевич». Будуть залучені провідні українські актори, блискучий акторський склад, дуже хороша знімальна група і ми надіємось на чудовий результат. Фільм розрахований на широку аудиторію – на дітей старшого віку, молодь і всіх, хто любить фентезі”, – зазначає продюсер Олег Щербина.

Тараканівський форт – унікальна споруда, але за роки зазнала руйнувань і напередодні зйомок там довелось багато попрацювати.

У стрічці зіграють Максим Cамчик, Таїсія-Оксана Щурук, Олексій Вертинський, Віталій Салій, Костянтин Темляк, Михайло Кукуюк та інші.

Продюсери фільму зауважують, що стрічка складна, багато реквізитів везли зі столиці. Ще туди приїдуть 25 каскадерів з Києва і 30 реконструкторів битв з Тернополя. Але й треба було все попередньо організувати. Багато допомагали місцеві волонтери та працівники замку, завжди надавали консультації, підтримку.

Фільмування на Дубенщині триватиме до 20-х чисел липня, тоді ж перемістяться на Житомирщину і Київщину. Побачити казку-фентезі «Джура-Королевич» можна буде наприкінці 2020 року.