Рік тому, 15 грудня 2018 року, справдилися мрії багатьох поколінь українців й за підсумками Об’єднавчого собору було створено помісну церкву.

У цей день було прийнято Статут єдиної помісної церкви та обрано її предстоятеля – Блаженнійшого митрополита київського і всієї України Епіфанія.

У жовтні 2018 року Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. 6 січня 2019 року у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію Томос про визнання канонічною автокефалії ПЦУ.

3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

Станом на жовтень Православна церква України налічувала сім тисяч парафій, 47 єпархій і 77 монастирів.

Першу річницю Об’єднавчого собору відзначив й п’ятий президент України Петро Порошенко.

Разом з парафіянами Михайлівського золотоверхого собору та усіма вірянами ПЦУ святкуємо першу річницю об'єднавчого собору трьох гілок українського православ’я, який послужив відновленню Помісної української православної єдиної церкви.Рік тому зі стін Михайлівського золотоверхого собору до святої Софії пішли ієрархи церков, щоб створити незалежну церкву. Ми глибоко вдячні Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію. І всім небайдужим українцям. Нас мало бути мільйони, щоб наша молитва про власну Церкву лунала голосно і переконливо. Господь почув наші молитви. І ця Божа благодать відбулася.Сотні парафій скористалися можливістю приєднатися до ПЦУ. Сім тисяч приходів – це ознака того, що ми належимо до числа найбільших православних церков.На жаль, зараз бачимо, як вірян ПЦУ починають переслідувати, чого ми точно не можемо допустити. Кремль вважає руйнування ПЦУ своїм державним завданням. Але у 2020 році ще декілька церков визнають Православну церкву України, і РПЦ опиниться в ізоляції. Нічого в них не вийде, бо ми сильні і вільні. І церква для нас є духовним фундаментом державності.Православна церква України відбулася і буде міцніти. І українська держава відбулася і буде міцніти. І все у нас буде добре!

Gepostet von Петро Порошенко am Sonntag, 15. Dezember 2019

“Разом з парафіянами Михайлівського золотоверхого собору та усіма вірянами ПЦУ святкуємо першу річницю об’єднавчого собору трьох гілок українського православ’я, який послужив відновленню Помісної української православної єдиної церкви”, – написав Порошенко на своїй сторінці у фейсбуці.

Порошенко зазначив, що сотні парафій скористалися можливістю приєднатися до ПЦУ. “Сім тисяч приходів – це ознака того, що ми належимо до числа найбільших православних церков”, – написав п’ятий президент України.

“Православна церква України відбулася і буде міцніти. І українська держава відбулася і буде міцніти. І все у нас буде добре”, – написав Петро Порошенко. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Епіфаній не проти перенести Різдво, якщо більшість вірян підтримають це рішення