В Україні почали боротися з цькуваннями у колективах. Спочатку набув чинності закон щодо протидії булінгу. Він стосується лише дітей і вчителів. А для протидії приниженню на роботі у Верховні Раді зареєстрували новий законопроект. Це явище має іншу назву – мобінг.

В трудовому законодавстві деяких європейських держав є поняття “мобінг”, яке означає прояв дискримінації або психологічного насилля. Усе це в більшості випадків робиться навмисно, аби спровокувати людину, щоб вона звільнилася сама.

Ініціатори законопроекту вважають, що він покликаний привести норми українського законодавства у відповідність до європейського і захистити людей від дискримінації і психологічного тиску в трудовому колективі. За це кривдника пропонують притягати до адміністративної відповідальності. Психологи ж кажуть, що мобінгу можна уникнути.

Людині, яка вже стала жертвою мобінгу, психологиня Христина Назар радить об’єктивно оцінити ситуацію і спробувати залагодити конфлікт або ж змінити місце роботи. А, щоб не стати жертвою кривдника, на думку Христини, варто відразу себе правильно позиціонувати в колективі і дотримуватися корпоративної етики.