В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун відзначила, що оснащення Луцької міської клінічної лікарні  – на світовому рівні.

У відремонтованому рентгенохірургічному блоці Луцької лікарні нещодавно встановили новий, вже другий ангіограф. Така кількість апаратів є стандартом для ангіографічних блоків у всьому світі, – написала Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Практично всі клініки Європи, де проводяться втручання на коронарних артеріях, мають мінімум дві ангіографічні установки”, – написала Уляна Супрун.

Рентгенхірургічний блок з однією ангіографічною системою у Луцькій міській клінічній лікарні працював з 2013 року. За час роботи цієї установки луцькі медики провели понад 4 тисячі інтервенційних втручань. З появою першого ангіографа смертність при інфаркті міокарда в стаціонарі зменшилась з 20% до 5%.

Тут також проводять процедури на судинах головного мозку, кінцівок, нирок. У 2018 році у лікарні провели 1052 коронарних втручання, з них — 398 стентувань. В лікарні виконують 70% усіх стентувань, які проводять на Волині. Допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда надають цілодобово. Нещодавно встановлений другий ангіограф дасть можливість виконувати втручання з мінімальною затримкою.

Уже в перший тиждень роботи ангіографічна система допомогла врятувати 20-річного юнака від гострого інфаркту. Він, до речі, став наймолодшим пацієнтом цього року. Минулоріч лікарі врятували життя від гострого інфаркту міокарда 15-річному хлопцю.

“Крім того, Луцька міська клінічна лікарня перебуває на порозі нового етапу лікування пацієнтів у найгостріших ситуаціях. Вже розпочали проводити інвазивні втручання при інсультах, стентування судин нижніх кінцівок та церебральних артерій. Невдовзі тут планують розпочати імплантації штучних водіїв ритму”, – йдеться  у дописі.