Багато батьків переконані: для повноцінного гармонійного розвитку дитини самих лише уроків в школі недостатньо. І зовсім необов’язково відбирати весь вільний час малюка, записуючи його на безліч гуртків! Бо у Луцьку вже 5 років працює школа “Соробан”. Це японська методика усної лічби, що задіює одночасно дві півкулі мозку. Це дозволяє не лише рахувати із фантастичною швидкістю, а й розвиває творчі здібності дитини, покращує пам’ять.

4 вересня на вулиці Кравчука, 48Б відкрилася вже третя у Луцьку така школа.

Що таке школа усного рахунку “Соробан”?

Засновник школи усного рахунку “Соробан” – Юрій Новосьолов. Саме він розробив унікальну методику навчання українських учнів, вдосконаливши японську систему.

У цій школі вчать дітей швидко усно додавати, віднімати та множити будь-які числа, займаючись при цьому творчою діяльністю. Хтось, рахуючи, розповідає вірш, хтось – малює, займається гімнастикою тощо. І якщо ви подумали, що у цю школу беруть лише найрозумніших – то ви помиляєтеся! Вражаючого результату може досягти кожен! Щоб краще зрозуміти, що дитина отримує після навчання – радимо переглянути відео нижче. Поліна Петрова – випускниця школи “Соробан”.

 

Як працюють луцькі школи “Соробан”?

У Луцьку на умовах франшизи школу відкрили Дмитро та Оксана Трухіни. Наразі у місті діє три таких школи: на проспекті Відродження, 22В; Євгена Сверстюка,1 та на Кравчука, 48Б. Сюди запрошують дітей віком від 5 до 11 років. Заняття проходять у невеликих групах: у групі малюків (5-6 років) – максимум 8 дітей, у старших (7-11 років) – 12 дітей. Це дає можливість тренеру приділити час кожній дитині. У закладі є можливість відвідувати як групові, так й індивідуальні заняття.

У групі займається не більше 12 дітей. Один раз на тиждень дітки займаються із тренером у школі, а усі інші шість днів – виконують домашнє завдання у спеціальній програм на будь-якому гаджеті.

“Важливо, що завдання мають виконуватися кожнісінького дня. Це не забирає багато часу: 10-20 хвилин, але це чудово дисциплінує дитину і розвиває навичку системності. За результатами досліджень, саме щоденні невеликі навантаження допомагають досягти найкращого результату”, – розповідає адміністраторка школи Ірина Трищук.

Цікаво, що рівень домашнього завдання і його кількість підбираються кожній дитині індивідуально. Система штучного, спеціально розроблена для школи “Соробан”, сама визначає рівень студента і дає відповідні завдання. Система постійно досліджує результати дитини і може змінювати рівень.

До речі, система оцінювання тут теж унікальна. Діти з різними рівнями знань можуть отримувати однаково високі бали. Адже тренер орієнтується не на найсильніших учнів, а на результат кожного з них у його власному розвитку.

“Ми не дивимося на те, яка дитина на фоні інших. Ми дивимося на її прогрес у порівнянні з вчорашнім днем. Тобто кожен студент у нас оцінюється індивідуально”, – пояснює тренерка Ольга Ванюк.

Які будуть результати?

Виконати безліч математичних дій, розказуючи при цьому вірш, – круто! Але це – радше цікавий бонус від навчання, аніж бажаний результат.

Насправді ж такий рахунок розвиває праву і ліву півкулю в комплексі, стимулює їх до синхронної роботи при вирішенні складних завдань. А також розвивається пам’ять та концентрація уваги, що сприяє запам’ятовуванню текстів та віршів, іноземних мов. Регулярні тренування дітей дисциплінують, виховують працьовитість і самостійність, посидючість і наполегливість. Батьки студентів школи “Соробан” відзначають, що вірші школярі більше не вчать – достатньо кілька разів прочитати.

Але й це ще не все.

“У мене самого – троє дітей. Двоє з них вже пройшли школу “Соробан”. І результати ми помічаємо ледь не щодня, навіть у побутових речах. Якщо є якась проблема, завдання, то мої діти точно запропонують швидший варіант його вирішення. У них зовсім інше мислення. “Соробан” – це основа інтелектуального розвитку дитини. Це фундамент, який заливають батьки, на початку інтелектуального розвитку малюка. І потім це працює всюди”, – розповідає співзасновник луцької філії школи “Соробан” Дмитро Трухін. 

Як записатися на навчання? 

Стати студентом школи “Соробан” може кожен!

Записатися на заняття або отримати додаткову інформацію можна за телефоном: +38 096 176 96 09.

Більше про школу “Соробан” читайте у соцмережах:
інстаграм: https://www.instagram.com/soroban_lutsk/
фейсбук: https://www.facebook.com/SorobanLutsk/

 

Школа Соробан - лідер розвитку дитячого інтелекту*

Школа Соробан - лідер розвитку дитячого інтелекту*