За місяць війни на полиці магазинів повернулися більшість продуктів, проте загальне напруження та очікування продовольчої кризи не перестає турбувати українців і волинян зокрема. Наша знімальна група розпитала у підприємців, яка ситуація з постачанням товарів та чи не буде на Волині дефіциту певної продукції.

Закупи напередодні великих свят – неодмінна справа для волинян. З полиць буквально змітають м’ясне, сири, солодощі та іншу продукцію. Адже кожному, до прикладу, на Великдень хочеться потішити себе особливими смаколиками та добряче нагодувати гостей.

У першому супермаркеті, куди ми заїхали, від порожніх полиць, які часто можна було побачити у перші тижні воєнного стану, нині немає і сліду. Раніше крупи на вагу розбирали за лічені години. Тепер бачимо, що все є в асортименті, ящики майже повні.

Полиці забиті макаронними виробами, різноманітними крупами. Вдосталь також молочної продукції та м’яса. Його, як і раніше, кажуть, постачають щодень, аби покупці могли купувати лише якісне та свіже.

Така ж ситуація і в наступному супермаркеті. Хоч говорити про стабільність у доставці, кажуть, не можна, втім усьому є альтернатива.

«Дуже виручає власне виробництво, зокрема власна пекарня, яка намагається закрити усі потреби наших покупців по хлібобулочних товарах, налагоджені також зв’язки із Болгарією, перекриваємо потреби у бакалійних продуктах», – розповів маркетолог ТОВ «Континіум Трейд» Олександр  Львовський.

За словами працівників торговельних мереж, логістику через воєнний стан довелося переналаштувати, адже багато складів зруйновані. Втім, на заваді постачання продуктів це не стає. І рятує не тільки імпорт.

«Якщо по Волині є регіональні виробники, то ми з ними співпрацюємо і закриваємо категорії товарами, які виробляються тут на місцях. Це завжди було пріоритетом нашої мережі, і ми намагалися надавати пріоритет на полицях», – каже піар-менеджерка мережі магазинів «Наш край» Вікторія.

Раніше, розказують представники торговельних мереж, проблема була лиш у тому, що продукти першої необхідності дуже швидко розбирали. Тепер же, запевняють, ажіотаж стих. Самі ж покупці підтверджують, що товарів у магазинах дійсно вдосталь. Утім, зауважують інші зміни – підвищення цін.

Підприємці пояснюють, що через напружену ситуацію у країні і труднощі з логістичними зв’язками постачальники дійсно почали піднімати ціни на продукти.

В управлінні економіки кажуть, хоч продовольча галузь і постраждала, проте усе не так критично, як у містах, які пережили окупацію та навали ворога. На Волині ситуація контрольована і дефіциту будь-яких товарів, запевняють, не буде.

«Харчова промисловість працює в повному обсязі, мало того, підприємства харчової галузі мають достатньо великий об’єм замовлень. Це стосується не тільки забезпечення області, а й допомоги постраждалим жителям», – запевнив начальник управління економічного розвитку та торгівлі Волинської ОВА Анатолій Банера.

Хорошою підмогою, кажуть, є й наші аграрії. Цього року на Волині значно збільшили площі під овочі, що входять до базового борщового набору, – капусту, моркву, буряк, картоплю. Тож продукції буде вдосталь.