В Німеччині відтепер будуть штрафувати соціальні мережі за пропагування ненависті та ворожнечі. Відповідний закон про звітність і очищення від забороненого контенту набув чинності першого січня. Згідно нової норми, якщо соцмережа, де зареєстровані понад два мільйони німців, упродовж двадцяти чотирьох годин не видалить матеріали, які містять мову ненависті або розпалюють ворожнечу,  а також інший заборонений контент, то її адміністрація заплатить в бюджет держави до шістдесяти мільйонів євро. За даними німецьких ЗМІ, Фейсбук, Твітер, Гугл, Ютуб, Снепчат і Інстаграм, підпадають під дію нового закону. А ось професійні мережі, такі як Лінкедін, та месенджери, на кшталт WhatsApp уникнуть відповідальності.

Поштовхм до просування цього Закону стала минулорічна заява керівника Федерального антимонопольного відомства Німеччини Андреаса Мунда. Він звинуватив Фейсбук у незаконному зборі інформації. За його словами, соцмережа провадить політику, що діє всупереч європейським нормам щодо збору і обробки даних користувачів. Такі умови американської компанії експерти німецького відомства розцінюють як “зловживання домінуванням на ринку”.
Законодавці вважають такий крок необхідним. Критики ж назвали закон таким, що обмежує свободу слова, та є «одним з найбільш репресивних в історії інтернету».