Більше 8000 хворих на вірусні гострі респіраторні інфекції за останній тиждень в області. Такі дані оприлюднили у Волинському лабораторному центрі. За словами медиків, погіршення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ зазвичай спостерігається на початку лютого. Нині епідпороги перевищені в 11 районах області, загалом на 38 %.

Найбільше хворих серед дітей віком від 5 до 14 років, що призвело до закриття низки шкіл. Зокрема, у Луцьку на карантині зараз всі середні навчальні заклади.

Зростання кількості хворих частково пов’язують і з китайським коронавірусом. Проте, медики запевнили: на Волині уражених цим захворюванням немає.

За словами директора обласної інфекційної лікарні ремонт закладу дав нові можливості. Нині є бокси в реанімації і чотири приймально-діагностичному відділені для госпіталізації хворих. Для персоналу закупили респіратори, халати, протичумні костюми, які передбачені й для захисту від коронавірусу.

А ним у Китаї вже заразились більше 17 тисяч людей. Померла 361 особа. Проте, вірус піддається лікуванню, з лікарень виписали 471 пацієнта, які вважались інфікованими.

Єдиним захистом від коронавірусу є вакцинація, а вакцини, як відомо, поки що немає. Для того, аби її винайти, кажуть медики, знадобиться мінімум рік чи два. Волинян закликають не забувати про профілактичні засоби: такі як часте миття рук, обов’язово з милом та використання антисептиків.

Щодо протигрипозних вакцин, то нині у Луцьку є 1525 доз корейської “ДжиСіФлю” і 12 доз “Інфлуаку”, які раніше закупляли для профілактики.