В Румунії хочуть знизити пенсійний вік для матерів. Про такий законопроект повідомляють румунські ЗМІ. Зміни до закону про пенсії підтримують депутати правлячої Соціал-демократичної партії разом з Альянсом лібералів і демократів. У проекті документа йдеться, що жінки зможуть іти на пенсію на два роки раніше за кожну дитину, старшу десяти років.
Законопроект запропонували, оскільки в парламенті вважають, що все більше жінок, які працюють, відмовляються народжувати. Також румунки відкладають материнство через економічні міркування. Окрім цього, рівень народжуваності в країні знизився до рекордно низького, а саме –  до двохсот тисяч дітей на рік.
Це може призвести до серйозних соціальних проблем, які вплинуть на ринок праці, а також бюджети охорони здоров’я та пенсійного забезпечення. Станом на сьогодні вік виходу на пенсію для жінок в Румунії залежить від року їх народження. Проте для більшості матерів, які народилися після тисяча дев’ятсот п’ятдесят п’ятого року, він становить приблизно шістдесят років.