Масова смерть бджіл через оброблені хімікатами поля – з такою проблемою стикнулись пасічники Турійського району. 22-го травня неподалік від районного центру посіви з ріпаком окропили засобами дезинсекції. Проте, місцевих пасічників за три доби до цих заходів не попередили, хоча за законом мали б зробити це. Як результат – тисячі мертвих комах під вуликами місцевих пасік. А скільки сімей загинули ще у полі – не порахувати, кажуть бджолярі.
Тарас Кмін зайнявся бджолярством чотири роки тому. Каже – вклав у цю справу тисячі доларів. До цього моменту все йшло добре – сім’ї були готові до активного збору липневого меду. Проте, лише за два дні популяція зменшилась наполовину. А загалом, правоохоронці кажуть, що в цьому районі загинуло 400 сімей. Тож пасічники вирішили добитись справедливості. Дізнавшись, що 24-го травня голова Волинської ОДА Олександр Савченко приїжджає у Турійський район, прийшли до нього і розповіли про ситуацію.
Голова ОДА пообіцяв розібратись у проблемі. Сказав, що особисто контролюватиме хід слідства, аби права пасічників захистили.
Відібрані зразки мертвих комах, окропленого ріпака та отруєного меду, здадуть на експертизу у Держпродспоживслужбу, аби перевірити, що саме за препарат використали для кроплення. На місці працює спеціальна комісія. Окрім збору фактів, підраховують збитки кожного бджоляра. Також за фактом розпочато досудове розслідування.