В Україні представникам різних релігійних течій дозволили фотографуватись на біометричні документи в головному уборі, якщо вони носять його у повсякденному житті. Раніше це заборонялось.

Про це на брифінгу заявила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, –  повідомляє Укрінформ.

“МВС разом з ДМС, ми зробили все для того, щоб надати можливість тим особам, які представляють різні конфесії і релігійні течії, фотографуватися на документи без вразливості їхніх релігійних переконань”, – сказала Ковальчук.

За її словами, для цього були видані відповідні нормативні документи.

Як уточнив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, всі нові вимоги є чіткими і прийнятними для представників релігійних течій.

У свою чергу очільник Державної міграційної служби Тетяна Ковальчук зазначив, що у нових вимогах враховані майже всі випадки ідентифікації особи.

Він уточнив, що це було зроблено як для українців, так і для іноземців, які, наприклад, отримують посвідки на проживання в Україні.

Згідно з новими нормами, допускається фотографування в релігійному уборі, якщо цей убір носиться у повсякденному житті; і якщо цей головний убір не змінює окремих форм обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), не закриває обличчя та підборіддя. Головний убір не може також змінювати обличчя. Тобто, головний убір може закривати волосся, але при цьому лоб має бути максимально видно.

Також у нових вимогах до фотографування на документи є наступне: громадянам можна фотографуватися з медичною пов’язкою на обличчі, якщо вони підтверджені довідкою з закладу охорони здоров’я.

Фото в окулярах також можна робити, але якщо людина носить їх постійно. Скло окулярів має бути прозорим, без пошкоджень, не пошкодженою має бути і оправа до окулярів.