Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху» (№ 2697).

За це рішення проголосували 277 народних депутатів України, – повідомляє Уніан.

Змінами, що вносяться до КУпАП, збільшуються розміри штрафу за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху.

Штраф становитиме 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн). На сьогодні передбачена відповідальність у вигляді попередження або штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

За такі ж порушення, вчинені особами, які зазначені в частинах першій або другій цієї статті та які перебувають у стані сп’яніння, штраф становитиме 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Це у 3,75 разу більше, ніж передбачено чинним законодавством – на сьогодні розмір штрафу становить вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн).

Аналогічні порушення, які призвели до аварійної ситуації, каратимуться штрафом в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. На сьогодні діє штраф у 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині фура влетіла у молоковоз: один водій загинув, іншого – забрали в лікарню. ФОТО. ВІДЕО