Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович пояснила, чому виникла необхідність у приєднанні Волинського обласного санаторію “Згорани” до “Лісової пісні”.

Про це йдеться на сторінці облради у фейсбуці.

Представники трудового колективу комунального підприємтсва Волинський обласний санаторій “Згорани” в інтерв’ю для обласних та всеукраїнських ЗМІ висловили свою незгоду із рішенням обласної ради про реорганізацією цієї оздоровниці шляхом приєднання до Волинського обласного санаторію «Лісова пісня», яке було прийняте на сесії обласної ради, що відбулась 12 березня 2020 року.

Голова обласної ради Ірина Вахович пояснила, що до квітня 2020 року санаторій фінансувався за рахунок медичної субвенції у сумі 10-15 млн гривень на рік, а статус протитуберкульозного зберігали лише задля того, щоб мати ці кошти, хоча реально потреба саме такого профілю сумнівна, адже наразі на Волині є всього 14 дітей із ризиком захворювання туберкульозом при цьому, закритої форми. В той же час, у санаторії “Згорани” працює понад 100 людей.

“У зв’язку із втіленням другого етапу медичної реформи, з 1 квітня 2020 року ця медична субвенція перестала надходити, тобто утримувати цей заклад нема за що. Відтак обласною радою, як власником майна, було прийняте рішення про приєднання санаторію “Згорани” до “Лісової пісні”. Втім не варто думати, що це подарунок для керівництва “Лісової пісні”, адже майновий комплекс перебуває у занедбаному стані і потребує значних капіталовкладень. Друге не менш важливе питання, як вивести цю оздоровницю хоча б на рівень рентабельності, адже про прибутки не йдеться”, – зауважила Ірина Вахович.

Наразі є чітка позиція керівництва обласної ради щодо збереження у “Згоранах” дитячого профілю, як це було до реорганізації.

“Ми сьогодні звертаємось до управління освіти ОДА із проханням про те, щоб уже цього літа у санаторії “Згорани” оздоровлювати вихованців інтернатних закладів краю. Крім того, розглядаємо варіанти відкриття на його базі оздоровчих таборів, аби максимально наповнити санаторій відвідувачами. Окрім того, у майбутньому варто спробувати підписати договори з НСЗУ та отримати фінанасування на реабілітаційні послуги, які можуть надаватись тут за умови відповідності матеріальної бази. Паралельно варто також дати можливість батькам за кошти фізичних та юридичних осіб при бажанні оздоровлювати тут своїх дітей”, – наголосила Ірина Вахович.

“Аби уникнути соціального вибуху у зв’язку із реорганізацією оздоровниці, обласною радою наразі виконано перед працівниками усі соціальні фінансові зобов’язання. Місяць тому було виділено 1,1 млн гривень для виплати їм заробітної плати, втім цих коштів не вистачило і сьогодні на засіданні бюджетної комісії додатково на ці цілі виділили ще майже 800 тисяч гривень. Тобто обласному бюджету ця реорганізація вартувала майже 2 млн грн. Люди отримали заробітну плату за травень і ще за насупні два місяці, тобто червень і липень. Все згідно із вимогами законодавства”, – пояснює голова облради.

Ірина Вахович припускає, що частина з працівників згоранського санаторію буде прийнята у вже об’єднану структуру відразу після завершення процедури злиття двох оздоровниць та до моменту, коли виникне потреба в оздоровленні дітей у літній період.