В Україні планують створити Лісовий фінансовий фонд. Певна частина з цих грошей перепаде і волинським лісгоспам. Подібно до Державного дорожнього фонду, ця скарбниця може бути утворена, як трансферний фонд, капіталізація якого відбувається за рахунок доходів бюджету. Також його мають визначити як оборотний фонд, кошти якого зберігаються понад один бюджетний цикл.

Для наповнення зазначили кілька джерел: просять певний відсоток із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, частину прибутку підприємств від реалізації продукції та відшкодування збитків лісогосподарського виробництва. Більшість видатків з цього фонду планують спрямувати на заліснення південних та східних областей, де ситуація доволі критична.

Певна частина коштів перепаде і західним областям, зокрема — Волині. У Положенні Закону про Лісовий фонд не визначений механізм фінансування обласних об’єднань та підприємств. Тож Волинське управління лісового та мисливського господарства, як і раніше, залежатиме від розподілу Держлісагентством коштів держбюджету.