Верховна Рада проголосувала за посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітніх, неповнолітніх та осіб, які не досягли статевої зрілості.

За проект закону №6449 віддали голоси 247 народних депутатів, – пише OBOZREVATEL.

Згідно з новим законом, крім позбавлення волі від 10 до 15 років за зґвалтування малолітніх, вводиться примусова хімічна кастрація.

Згідно зі статтею 59-1 Кримінального кодексу, покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає в примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, метою яких є зниження лібідо і сексуальної активності. Хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, які вчинили злочин у віці до 18 років і старших 65 років.

Крім того, посилено кримінальну відповідальність за злочини сексуального характеру проти малолітніх і неповнолітніх. За зґвалтування неповнолітніх каратимуть позбавленням волі на термін від 7 до 15 років, зараз позбавляють волі до 12 років. Також над особами, які вчинили вищезазначені злочини, буде встановлений довічний адміністративний нагляд поліції.

Розпусні дії щодо особи, яка не досягла 16-річного віку, каратимуться позбавленням волі на термін до 5 років. Зараз за такі злочини обмежують або позбавляють волі на строк до 3 років.

Відзначимо, що в тексті законопроекту зазначено: “забезпечитистворення публічного реєстру осіб, засуджених до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу України за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої або неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх”.

При цьому Рада також прийняла в першому читанні ще один законопроект – №6607 – про створення реєстру осіб, засуджених за сексуальні злочини відносно малолітніх, і посилення відповідальності за ці злочини.