Зі згущеним молоком та з маком, різними ягодами, фруктами і з шоколадом. Уже за годину пончиків на фестивалі  залишилося небагато. Це при тому, що двадцять дві господині приготували по 100 смаколиків.

Серед учасниць-господинь фестивалю – Любов Чак. Вона – одна із засновниць пончикового бізнесу. Готує делікатес із 88-го року.

Цього сезону пончик коштує 20 гривень. Така ціна, впевнені господині, – виправдана. Адже процес приготування довготривалий і непростий.

Гості фестивалю голосують за найсмачніший пончик, за найоригінальнішу і найвищу вежу, створену зі знаменитих волинських смаколиків. А ще влаштовують конкурс на поїдання пончиків. Учасникам потрібно з’їсти три і якнайшвидше.

Велосипед – традиційний транспорт світязьких пончисток. Серед учасниць-господинь розігрують лотерею. Хтось із них отримає сучасний і комфортабельний ровер.

Світязькі господині жартують – пончик хоч і калорійний продукт, але та любов, із якою його готують, фігури не зіпсує. Буде гарний настрій і спогад про перлину Волині – озеро Світязь.