За кілька днів православні християни відзначатимуть одне з найбільших свят – Великдень. Цього дня у храмах традиційно відбуваються святкові богослужіння. Однак цьогоріч українців просять утриматися від загального освячення великодніх кошиків – через загрозу поширення коронавірусу. 

У волинських єпархіях УПЦ МП та ПЦУ заявили, що скасовувати богослужіння не збираються, натомість пропонують вірянам дотримуватися карантину: стояти на вулиці на безпечній відстані. До слова, 12 канал вести пряму трансляцію великоднього богослужіння зі Свято-Троїцького собору в Луцьку.

Тим часом багато волинян закликають владу закрити храми повністю, аби вберегти прихожан від зхагрози поширення коронавірусу.

“Велися багато разів перемовини з представниками різних конфесій з приводу того, щоб вони провели свої богослужіння онлайн. Заборонити відвідувати храми ми не можемо, але ми рекомендуємо і проситимо вірян залишатися вдома”, – наголосила під час брифінгу заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак.

Вона додала, що поліція буде стежити за дотриманням карантинних умов під час богослужінь.

“У приміщення на 1 людину має бути не менше 10 квадратних метрів. На дворі дистанція між людьми – 1,5-2 метри. Якщо будуть порушення – поліція складатиме протоколи”, – запевнила Тетяна Щербак.