Укрупнення Луцька, а саме включення до складу міста приміських територій. Така пропозиція надійшла від Міністерства регіонального розвитку. Зокрема, пропонують приєднати три об’єднані волинські громади: Гірко-Полонківську, Боратинську та Заборольську. У Боратині вважають, якщо громада спроможна то їй треба дати шанс розвиватись. Також, кажуть, є побоювання і стосовно ролі громади у великій агломерації.

Проти приєднання і в Гіркій Полонці. Ця громада утворилась майже рік тому.

Експерти ж наголошують, що приєднання до міста може відбутись лише за бажанням жителів громад. Та все ж, якщо до Луцька приєднаються всі навколишні території – це може загрожувати чималими вилученнями з бюджету.

Також у Міністерстві регіонального розвитку на Волині бачать менше громад, аніж має бути за створеним перспективним планом – 74. Тож пропонують об’єднати деякі, вже створені, ОТГ. До Липинської приєднати Підгайцівську, до Торчинської – Смолигівську й Затурцівську. Для того аби приєднатись до міста чи об’єднатись з існуючою громадою, – головам ОТГ необхідно надіслати свої пропозиції в облдержадміністрацію якнайшвидше.

Об’єднані громади чи частини міста. Міністерство регіонального розвитку запропонувало включити приміські території до Луцька. Це, зокрема, три ОТГ. Також є пропозиції щодо об’єднання деяких громад, аби ті були більш спроможними.