Верховна Рада підвищила штрафи за порушення ПДР. Що зміниться? Пояснює луцький адвокат Олег Лягутко.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №2596. Він передбачає посилення відповідальності за окремі порушення у сфері безпеки дорожнього руху.

За відповідний законопроект №2695 проголосували 325 народних депутатів.

Мінімальний штраф підвищується до 510 гривень. Таке покарання передбачено за:

  • непристебнутий ремінь (за повторне — від 5 до 10 діб арешту або позбавлення прав на термін від 3 до 10 діб);
  • відсутність шолома у мотоцикліста (за повторне — від 5 до 10 діб арешту або позбавлення прав на термін від 3 до 10 діб);
  • неосвітлений номерний знак;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

Штрафом у розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням прав на один рік будуть карати за:

  • керування у стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння;
  • передача керування особі, яка перебуває у такому стані;
  • відмова водія проходити огляд на предмет спʼяніння.

Якщо повторне порушення — штраф 34 тисячі гривень й позбавлення прав на три роки. Якщо втретє протягом року — 51 тисяча штрафу й позбавлення прав на 10 років.

За перевищення максимально дозволеної швидкості на понад 50км/год – з 510 грн до 1700 грн.

За залишення місця ДТП, з 255 грн до 3400 грн, а також передбачено можливість позбавлення права кермувати авто на строк до 1 до 2 років.

Якщо людина скоїла ДТП, внаслідок якої потерпілий зазнав травм середньої тяжкості, — штраф від 51 до 85 тисяч грн або арешт на строк до шести місяців. Попередній штраф за це був від 3 400 до 8 500 грн. За це саме, але у стані спʼяніння — позбавлення волі до трьох років. Якщо потерпілий помер — позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. Якщо водій був у стані алкогольного спʼяніння, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

За водіння без прав штрафуватимуть на 425 грн, якщо ж прав взагалі немає — штраф буде 3400 грн. Якщо водія, якого позбавили прав, спіймають на кермуванні, то можуть оштрафувати на 20 400 грн із позбавленням прав на 1 — 5 років.

За непропускання швидких та інших екстрених служб можуть оштрафувати на 680 грн.

Пішоходів та велосипедистів можуть оштрафувати на 255 грн за перехід дороги у невстановленому місці.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що лише минулого року на дорогах України загинуло 3 550 осіб. Ці люди стали жертвами тих, хто порушив правила безпеки дорожнього руху – як правило, це перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу, керування в стані алкогольного спʼяніння.

За минулий рік патрульна поліція зупинила 129 тисяч водіїв, які керували автомобілем у нетверезому стані, тобто по 300 осіб за день.

«Це тільки ті, кого ми встигли зупинити. А скільки мільйонів разів українці сідали за кермо в нетверезому стані? Десятки мільйонів. Штраф 10 200 грн, повторний — 20 400, але це не зупиняє цих людей. Минулого року 9,5 тисяч водіїв сіли повторно за кермо в стані спʼяніння і були спіймані, а 7 тисяч — втретє. У нас є унікуми, затримані по 9 разів у стані алкогольного спʼяніння», — сказав Антон Геращенко.